Parenteel Lavarne » Josina van Hummel (1695-1737)

Persoonlijke gegevens Josina van Hummel 

  • Zij is geboren in het jaar 1695.
    Geboortejaar aangenomen.
  • Zij is overleden in het jaar 1737, zij was toen 42 jaar oud.

    Fout Let op: Was al overleden (??-??-1737) bij geboorte (??-??-1738) van kind (Lummeke Boevink).

    Fout Let op: Was al overleden (??-??-1737) bij geboorte (??-??-1740) van kind (Jacobus Boevink).

    Overleden voor 10-11-1737, hertrouw partner.
  • Een kind van Jan (Jans) op de Moespot en Aeltjen (Jansen) Vorsesanck
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 10 januari 2026.

Gezin van Josina van Hummel

Zij is getrouwd met Jan (Arentsen) Boevink.

Ze zijn in de kerk getrouwd op 1 oktober 1719 te Nijbroek, zij was toen 24 jaar oud.

1 oct. Jan Boeving wedn. v. Eva Kruikrink te Deventer met
Josina van Hummel j.d. gewoond hebbende te Nijebroek
Met attestatie van Deventer

Kind(eren):

  1. Gerrit Jan Boevink  1723-1792
  2. Janna (Jansen) Boevink  1724-1754 
  3. Aletta Boevink  1726-???? 
  4. Gerritje Boevink  1733-????
  5. Berendina Boevink  1735-????
  6. Lummeke Boevink  1738-????
  7. Jacobus Boevink  1740-???? 


Notities over Josina van Hummel

II.2Josina van HUMMEL, gedoopt ca 1694, overleden v 1737, vader speculatief
Bij tr. in Deventer van Eibergen
Lidm. Borculo pasen 1714 Leden aangenomen op Paschen op de belijdenis des geloofs:,Josijna van Hummel.

lidmatenboek Hattem 1723: Gosina van Hummel van Deventer.
attest. na Leeuwarden den 7 maart 1733, dochter van Johan van HUMMEL (zie I.1).
Ondertrouwd op 29 09 1719 te Deventer, gehuwd voor de kerk op 01 10 1719 te Nijebroek met Jan SCHOLTEN/AESSINCK/BOEVINCK, 23 jaar oud, gedoopt (NG) op 14 01 1696 te Lochem (getuige(n): Gerrit op Groot Boevinck), bij 2 de huw. op 't Pothoofd in Deventer, zoon van Arent Willemsen SCHOLTEN en Berentien Garrits BOVINCK. Nijebroek 1719 1 oct. Jan Boeving wedn. v. Eva Kruikrink te Deventer met
Josina van Hummel j.d. gewoond hebbende te Nijebroek
Met attestatie van Deventer. {Hij was eerder ondertrouwd op 05 12 1717 te Almen, gehuwd voor de kerk op 21-jarige leeftijd op 26 12 1717 te Deventer met Eefse/Eva CRUIJCKERINCK, 32 jaar oud, gedoopt (NG) op 29 08 1685 te Lochem (getuige(n): Wibbolt Dengerinck,Altien Stoltenbergh,Aeltien Nijenhuijs.), overleden v 1719, dochter van Jurrien Jansen PLATERINCK/SCHULTEN (Cruijckerinck) en Eefse Teunisse KETELENBERG/KOTTELENBERG. Almen 05.12.1717 Jan Arentsen j.m. en soon van Arent Willemsen Aessink in Herfsen en Eva Kruikerink j.d. van Jurrien Kruikerink in Swijp onder Locchum.

op atte. van Lochem en Almen in Deventer getr. Hij is later gehuwd voor de kerk op 41-jarige leeftijd op 10 11 1737 te Deventer met Aaltjen SEIJNE/CENEN, uit Epse.}

Bron: E-mail Joke Bakker d.d. 23-12-2025.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Josina van Hummel?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Josina van Hummel

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Josina van Hummel


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 1 oktober 1719 lag rond de 13,0 °C. Bron: KNMI
  • Van 1702 tot 1747 kende Nederland (ookwel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden) zijn Tweede Stadhouderloze Tijdperk.
  • In het jaar 1719: Bron: Wikipedia
    • 23 januari » Het vorstendom Liechtenstein wordt gevormd.
    • 27 februari » Johan Ernst van Nassau-Weilburg wordt opgevolgd door zijn zoon Karel August.
    • 25 april » Publicatie van Robinson Crusoe door Daniel Defoe.
    • 21 september » Christiaan III van Palts-Zweibrücken huwt zijn 15-jarige peetdochter Carolina van Nassau-Saarbrücken.
    • 29 november » Paus Clemens XI creëert tien nieuwe kardinalen, onder wie de Zuid-Nederlandse aartsbisschop van Mechelen Thomas-Philippus d'Alsace et de Boussu.

Over de familienaam Van Hummel


De publicatie Parenteel Lavarne is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Erwin Strookappe, "Parenteel Lavarne", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/parenteel-laverne/I58962.php : benaderd 16 januari 2026), "Josina van Hummel (1695-1737)".