Parenteel Lavarne » Teunis (Lucassen) Schutte-Stegeman (1729-1788)

Persoonlijke gegevens Teunis (Lucassen) Schutte-Stegeman 

  • Hij is geboren in het jaar 1729 in Bathmen.
    Bron: E-mail Jan Stegeman d.d. 04-11-2020, maar zelf geen akte gevonden. Mogelijk in andere plaats?
  • Hij werd gedoopt op 27 februari 1729 in Bathmen.
  • Hij is overleden op 20 oktober 1788 in Heeten, hij was toen 59 jaar oud.
    Huwelijksbijlagen Diepenveen 30.8.1814 (Huwelijk Hendrikus Teunissen Stegeman): overleden te Raalte (Heeten): Olde Hutteman 20.10.1788;
    Aaltjen Klomps is bij het sluiten van dit huwelijk aanwezig
    Bron: E-mail Joke Bakker d.d. 19-11-2019.

    bijlage doodsextract: Teunis Olde Hutteman, overleden Heeten (Raalte), 20-10-1788. Begraven op 20 10 1788 te Raalte.
  • Hij is begraven op 20 oktober 1788 in Raalte.
  • Een kind van Lucas (Willemsen) Roussink-Schutte en Jenneken (Derksen) Goldenbeld
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 20 december 2025.

Gezin van Teunis (Lucassen) Schutte-Stegeman

(1) Hij is getrouwd met Hendrica (Derks) Haarman.

Ze zijn in de kerk getrouwd op 26 november 1758 te Holten, hij was toen 29 jaar oud.

Gehuwd voor de kerk (1) op 26 11 1758 te Holten met Hendrike Derks HAARMAN, 41 jaar oud, gedoopt (NG) op 25 12 1716 te Zutphen, overleden v 1769, dochter van Derk Jansen HAAR GROTE OPDE en Janna Hendriksen LEUNK, tr. Holten 1758 den 26 Novemb:Antoni Lúkas Zoon van Lúkas op Schútten in Oolde onder Laren Met Hendrike Derkz J:D: dogter van Wijlen Derk Haarman, aen Hendrick in de Stege in den Dikerhoek onder Holten. Alhier getroúwt.
Bron: E-mail Joke Bakker d.d. 19-11-2019.

Het echtpaar trouwt in op het oudershuis van Hendrika, de katerstede "Stegeman" in Dijkerhoek (waar nu Restaurant "Het Bonte paard" staat).

Teunis Stegeman (begraven te Raalte op 20-10-1778) is op 26-11-1758 te Holten gehuwd met Henrica Haarman, ook Derkz of Stegeman, gedoopt 25=12=1716 te Zutphen. Hij is op 15-5-1769 te Holten gehuwd met Geertjen Janzen (Janssen) Agterkamp, gedoopt 22-11-1739 te Bathmen.
Aaltjen Stegeman, ook Hendrikz, Hendriks(en), Stegeman of Klomp, is gedoopt op 16-12-1753 te Raalte als dochter van Hendrik Hendriks en Magtelt Gerrits (ook Megtelt (Klein) Lichtenberg) op 't Asschers te Raalte. Zij is op 1-4-1775 gehuwd met Jan Wansink ook Harmsen, op 13-9-1778 met Garrit Velderman ook Teunissen en op 26-4-1795 met Derk Hammerman ook Hoefman, Hoepman, Hoekman of Stegeman.
Aalten was in 1775 bij haar huwelijk huishoudster bij Teunis Stegeman in Dijkerhoek onder Holten.
Bron: https://www.stamboomforum.nl/familienamen/2/47296/1

Teunis Stegeman en Hendrika Derksen el.op het erf Stegeman. zij geass. door Jan Bolink. zijn moeder, Jenneken Schutte, een geldbedrag, uit de gerede goederen afkomstig. Gerritjen en Henke, dochters van haar halfbroer, Hermen bloeme, een bedrag uit het gerede goederen. Universeel erfgenaam: de langstlevende. Bron: E-mail Jan Stegeman d.d. 04-11-2020.

Het echtpaar woont mogelijk op Olde Hutteman te Heeten, hier is Teunis in 1788 overleden.

Teunis Stegeman (begraven te Raalte op 20-10-1778) is op 26-11-1758 te Holten gehuwd met Henrica Haarman, ook Derkz of Stegeman, gedoopt 25=12=1716 te Zutphen. Hij is op 15-5-1769 te Holten gehuwd met Geertjen Janzen (Janssen) Agterkamp, gedoopt 22-11-1739 te Bathmen. Bron: https://www.stamboomforum.nl/familienamen/2/47296/1

Kind(eren):



(2) Hij is getrouwd met Geertjen (Jansen) Agterkamp.

Ze zijn in de kerk getrouwd op 15 mei 1769 te Holten, hij was toen 40 jaar oud.

Gehuwd voor de kerk (2) op 22 04 1769 te Bathmen met Geertjen AGTERKAMP, 29 jaar oud, gedoopt (NG) op 22 11 1739 te Bathmen, dochter van Jan Teunissen op ACHTERKAMP en Teune/Toontien Claaszen NIJENDIJK, tr. Bathmen 22.04.1769 ingeschreven: Teunis Lucassen Stegeman, wedr. van Hendrike .... [niet vermeld] onder Holten met Geertjen Jansen Agterkamp jd. onder Bathmen. Met attest. na Holten 13 Maij eod. anno. {Zij is later gehuwd voor de kerk n 1770 met Jan Willem Hendrik SMEENK.} Bron: E-mail Joke Bakker d.d. 19-11-2019.

In 1769 is Teunis Lucassen weduwnaar van wijlen Hendrica Stegeman in Dijkerhoek. Het echtpaar blijft op boerderij "Stegeman" wonen.
Bron: Oudheidkamer Holten.

11-04-1775 ORA Holten inv.nr. 10 akte 10 of folio 7v en 8.
Overdracht cessie en transport door Teunis Stegeman aan Jan wannink en Aaltjen Hendriks (ondertrouwde bruidegom en bruid) van zijn keuterplaats Teunis in de Stege, gelegen in het gericht Holten in de buurtschap Dijkerhoek, met al het getimmerde , de hoge en lage landerijen, de gehele bouwerij, have, vee en de gehele inboedel van het huis, uitgezonderd de ymen (= bijen) die hij tot zijn profijt in eigendom behoudt, en de kist met hetgeen daarin is.
de noodzaak hiervoor is dat zijn vrouw, Geertjen Agtercamps voor enige jaren van hem is weggegaan, meenemend al haar ingebrachte goederen, hij niets daarvan heeft gekregen en niet langer in staat is zich alleen te handhaven.
Aan deze overdracht, cessie en transport zijn voor de ondertrouwden de volgende voorwaarden verbonden:
1e zij zijn verplicht alle schulden van de boedel tot hun last te nemen als hun eigen private schulden.
2e zij zullen hem zijn levenlang onderhouden in al hetgeen tot lijfs nooddruft vereist wordt in kost en kleren en na zijn dood en een eerlijke begrafenis zal alles wat hij nalaat te gunste van zoon. Hendrijkes Stegeman, doch bij het overlijden van die zoon ten gunste van de boedel;
3e zij zullem hem jaarlijks een noodstuiver geven van zeven gulden en alle alle weken halve liter tabak;
4e Zij zullen zijn zoon Hendrijkes Stegeman, zo lang hij niet in staat is om zijn kost te verdienen, in de boedel moeten moeten onderhouden
en als hij mondig is aan hem uitkeren een somma van vijftig gulden;
5e hij behoudt de vrijheid om uit de boedel te gaan, en wanneer hij zulks mocht doen, aan hem vrij en zuiver moeten worden gegeven de somma van drie honderd gulden om zich daarvan en ook zijn ymen, bedden,kisten en hetgeen daarin is te handhaven.
De ondertrouwde Jan Wannink en Aaltjen Hendrikssen hebben verklaard het transport aan te nemen en zich verbonden de daarbij bepaalde voorwaarden stipt te zullen nakomen.
{Zij is later ondertrouwd op 24 08 1792 te Bathmen, gehuwd op 52-jarige leeftijd op 16 09 1792 te Bathmen. Geertien gescheiden van Teunis Stegeman. Gehuwd voor de kerk op 16 09 1792 te Bathmen met Jan willem SMEENK, wonende in de wildbaan in de Kring van Dorth, zoon van Hendrik SMEENK en Geertje Roelofs BERGHEGE, wed. Stegeman onder Bathmen.}
Bron: E-mail Jan Stegeman d.d. 04-11-2020.

Notities over Teunis (Lucassen) Schutte-Stegeman

Antoni/Teunis SCHUTTE/STEGEMAN, geboren ca 1728, overleden op 20 10 1788 te Raalte. Huwelijksbijlagen Diepenveen 30.8.1814 (Huwelijk Hendrikus Teunissen Stegeman): overleden te Raalte (Heeten): Olde Hutteman 20.10.1788;
Aaltjen Klomps is bij het sluiten van dit huwelijk aanwezig

Teunis Stegeman of Olde Hutteman.

ORA Holten ger.boeken inv.nr. 7 acte van overdr./alim.
datum 28-11-1758 fol.nr. 228vo-230
Henrik in de Stege met toestemming van zijn kinderen met name:
Henrik op 't Tasschers onder Raalte, Gerrit op 't Roebers te Diepenveen mede voor zijn zuster Hendrine wed.e Plasmans, Hermen op Bloume onder Raalte.
Zij allen zijn hier aanwezig.
Zijn stiefdochter Hendrina Derks en haar man Teunis Lukas.
Hendrina Derksen en haar man zullen de vader onderhouden.
Zijn keuterplaatsje in de Stege, gelegen in de Dijkerhoek met getimmer en land en inboedel, have en vee en de goederen van het
huis met alle lasten bezwaard met f600,ten profijte van Gerrit Dikkers Rinkelaar.

ORA Holten 9 fol 95v en 96,8.6.1768
Teunis Stegeman en Hendrika Derksen el. op het erf Stegeman. Zij geass. door Jan Bolderink
Zijn moeder: Jenneken Schutte een geldbedrag, uit de gerede goederen afkomstig Geertjen en Henke dochters van haar halfbroer Hermen Bloeme: bedrag uit de gerede goederen
Universsel erfgenaam: de langstlevende

Holten GER. BOEKEN:INV. NR:10.AKTE VAN:overdr. + alim.
DATUM:11-04-1775. fOL. NR: 7v.o. - 8.
door: Teunis Stegeman, wonende in Dijkerhoek, /gescheiden?) m.v. Geertjen Agtercamps.
aan: Jan Wannink en zijn bruid Aaltjen Hendriks.
van: Zijn keutersplaats Teunis in de Stege genaamd, met getimmerte en land,
gelegen in de buurschap Dijkerhoek. Alsmede de bouwerij, have en vee en
de inboedel van het huis. bep.: -Jan en Aaltjen moeten comparant zijn leven lang onderhouden in kost,kleding en geld.
-Als de zoon van Teunis Stegeman, Hendrijkes genaamd mondig is moeten
Jan en Aaltjen hem een geldbedrag uitkeren.
opm.: -Zie ook de origine le akte.
-De akte is gepasseerd te Bathmen en op verzoek gezegeld door Derk Bolderink.
Bron: E-mail Joke Bakker d.d. 26-11-2019.

Persoon 24979. Hij wordt op 01-01-1775 als 'Teunis Lucasze' geregistreerd als lidmaat van de kerk van Holten aan "Stegeman" in Dijkerhoek.
Persoon 28415. Hij is de zoon van Lukas op "Schutten" in Oolde onder Laren.

Teunis wordt op 01-01-1775 als Teunis Lucasz geregistreerd als lidmaat van de kerk van Holten aan "stegeman"in Dijkerhoek.

Na zijn Huwelijk wordt Teunis Stegeman genoemd.

*************************************

Teunis (Antoni) Lucassen STEGEMAN (Olde Hutteman, schutte), gedoopt op 27 02 1729 te Bathmen, overleden op 20 10 1788 te Raalte op 59-jarige leeftijd, bijlage doodsextract: Teunis Olde Hutteman, overleden Heeten (Raalte), 20-10-1788. Begraven op 20 10 1788 te Raalte. Teunis wordt op 01-01-1775 als Teunis Lucasz geregistreerd als lidmaat van de kerk van Holten aan "stegeman"in Dijkerhoek.

Het echtpaar trouwt in op het ouderlijk huis van Hendrika, de "Katerstede Stegeman" in Dijkerhoek.(waar nu Restaurant "Het Bonte paard") staat.
Na zijn Huwelijk wordt Teunis Stegeman genoemd. Gehuwd voor de kerk (1) op 29-jarige leeftijd op 26 11 1758 te Holten met Hendrika HAARMAN (Stegeman), 30 jaar oud, geboren op 01 01 1728 te Holten, overleden op 23 04 1769 te Holten op 41-jarige leeftijd. Hendrica is bekend onder de familienaam Haarman( 1719 bij doop vaders familienaam), Derkz ( 1758 1e Huwelijk met als vaders familienaam Haarman) en Stegeman( 1769 2e huwelijk echtgenoot). Dochter van Hendrick Harms KROMHOF (Hendrik Stegeman), Bouwman, en Janna DERCKS (Janna Hendriks).
ORA Holten 9 fol. 95v en 96
Testament :08-06-1768
Teunis Stegeman en Hendrika Derksen el.op het erf Stegeman. zij geass. door Jan Bolink. zijn moeder, Jenneken Schutte, een geldbedrag, uit de gerede goederen afkomstig. Gerritjen en Henke, dochters van haar halfbroer, Hermen bloeme, een bedrag uit het gerede goederen.
Universeel erfgenaam: de langstlevende.
Ondertrouwd (2) op 22 04 1769 te Bathmen, gehuwd voor de kerk op 40-jarige leeftijd op 15 05 1769 te Holten met Geertjen Janzen AGTERKAMP, 29 jaar oud, geboren op 22 11 1739 te Zuid- Loo (Bathmen), gedoopt op 22 01 1739 te Bathmen, overleden voor 1797 te Bathmen. Onder Bathmen, dochter van Jan TEUNISZEN (Agterkamp), Bouwman, en Teune Claaszen NIJENDIJK, 11-04-1775 ORA Holten inv.nr. 10 akte 10 of folio 7v en 8.
Overdracht cessie en transport door Teunis Stegeman aan Jan wannink en Aaltjen Hendriks ( ondertrouwde bruidegom en bruid) van zijn keuterplaats Teunis in de Stege, gelegen in het gericht Holten in de buurtschap Dijkerhoek, met al het getimmerde , de hoge en lage landerijen, de gehele bouwerij, have, vee en de gehele inboedel van het huis, uitgezonderd de ymen (= bijen) die hij tot zijn profijt in eigendom behoudt, en de kist met hetgeen daarin is.
de noodzaak hiervoor is dat zijn vrouw, Geertjen Agtercamps voor enige jaren van hem is weggegaan, meenemend al haar ingebrachte goederen, hij niets daarvan heeft gekregen en niet langer in staat is zich alleen te handhaven.
Aan deze overdracht, cessie en transport zijn voor de ondertrouwden de volgende voorwaarden verbonden:
1e zij zijn verplicht alle schulden van de boedel tot hun last te nemen als hun eigen private schulden.
2e zij zullen hem zijn levenlang onderhouden in al hetgeen tot lijfs nooddruft vereist wordt in kost en kleren en na zijn dood en een eerlijke begrafenis zal alles wat hij nalaat te gunste van zoon. Hendrijkes Stegeman, doch bij het overlijden van die zoon ten gunste van de boedel;
3e zij zullem hem jaarlijks een noodstuiver geven van zeven gulden en alle alle weken halve liter tabak;
4e Zij zullen zijn zoon Hendrijkes Stegeman, zo lang hij niet in staat is om zijn kost te verdienen, in de boedel moeten moeten onderhouden
en als hij mondig is aan hem uitkeren een somma van vijftig gulden;
5e hij behoudt de vrijheid om uit de boedel te gaan, en wanneer hij zulks mocht doen, aan hem vrij en zuiver moeten worden gegeven de somma van drie honderd gulden om zich daarvan en ook zijn ymen, bedden,kisten en hetgeen daarin is te handhaven.
De ondertrouwde Jan Wannink en Aaltjen Hendrikssen hebben verklaard het transport aan te nemen en zich verbonden de daarbij bepaalde voorwaarden stipt te zullen nakomen.
{Zij is later ondertrouwd op 24 08 1792 te Bathmen, gehuwd op 52-jarige leeftijd op 16 09 1792 te Bathmen. Geertien gescheiden van Teunis Stegeman. Gehuwd voor de kerk op 16 09 1792 te Bathmen met Jan willem SMEENK, wonende in de wildbaan in de Kring van Dorth, zoon van Hendrik SMEENK en Geertje Roelofs BERGHEGE, wed. Stegeman onder Bathmen.}

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Teunis (Lucassen) Schutte-Stegeman?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Teunis (Lucassen) Schutte-Stegeman

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Teunis (Lucassen) Schutte-Stegeman


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 15 mei 1769 lag rond de 12,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Typering van het weer: omtrent helder. Bijzondere weersverschijnselen: veel dauw. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1769: Bron: Wikipedia
    • 19 mei » Kardinaal Giovanni Vincenzo Antonio Ganganelli wordt gekozen tot Paus Clemens XIV
    • 28 mei » Bisschopswijding van Paus Clemens XIV in Rome.
    • 4 juni » Kroning van Paus Clemens XIV in Rome.
    • 2 november » Pioniers van een Spaanse expeditie, onder wie José Francisco Ortega en geleid door ene Don Gaspar de Portola, ontdekten de Golden Gate nabij San Francisco.
  • De temperatuur op 20 oktober 1788 lag rond de 7,0 °C. Er was 26 mm neerslagDe wind kwam overheersend uit het noord-westen. Typering van het weer: omtrent helder. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1788: Bron: Wikipedia
    • 2 januari » Georgia ondertekent als vierde staat de grondwet van de Verenigde Staten.
    • 28 januari » De eerste Australische strafkolonie wordt gevestigd bij Botany Bay.
    • 6 februari » Massachusetts ratificeert de grondwet van de Verenigde Staten en treedt toe tot de Unie als zesde staat.
    • 23 mei » South Carolina wordt de achtste staat van de Verenigde Staten.
    • 23 november » Begin van de strengste winter sinds in 1706 in Nederland met metingen werd begonnen.
    • 28 november » Karel Christiaan van Nassau-Weilburg wordt opgevolgd door zijn zoon Frederik Willem.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Schutte-Stegeman


De publicatie Parenteel Lavarne is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Erwin Strookappe, "Parenteel Lavarne", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/parenteel-laverne/I54833.php : benaderd 11 januari 2026), "Teunis (Lucassen) Schutte-Stegeman (1729-1788)".