Bron: https://www.genealogieonline.nl/west-europese-adel/I251301.php
Hij is getrouwd met Johanna Francesca Henriëtte Tulleken op 9 april 1787 te Hattem, Gld., hij was toen 18 jaar oud.
Bron: https://www.genealogieonline.nl/west-europese-adel/I251298.php
Hij erft samen met vier anderen het goed Eschede in Gorssel en laat deze in 1798 veilen:
De veiling van 1798 bestond uit de volgende zeven percelen:
1. Het goed Eschede, bestaande uit de erven vanouds genoemd Borgte en Eschede, met de verdere onder dit parceel opgenoemde landerijen, waarop het heerenhuijs en verder getimmerte, hoven, platagien om het huis, Sterrebosch, allées en bosschen van linden, beuken, eijken en andere boomen, het weijdeland de Pas genoemd, een groote buijtendijksche hooijweerd met vijf en een quart whaare in de één en twintig van de Escheder Rijsweerden, het eijgentlijke erve Eschede, bestaande in huijs, bergh, schaapenschot en oven, hof en boomgaard en verdere landerijen, als de Grote Eester of Schotkamp, den Nieuwenkamp, den Middelstenkamp, den IJsselkamp, in gebruik bij Braamkolk, het Nieuwe Land, in gebruijk bij Jan Op ’t Zand, het weijdeland de Maate, de onverdeelde helft in den Sweertsenkamp, en het Hoenderstuk, waarvan de andere helft behoord aan de ervgenaamen van wijlen Mr. J. v.d. Graaf, alles met de akkermaels bosschen, heggen en boomen daar op, om en tegen, de katerstede de Braamkolk, bestaande in huijs, een stuk zaaijland, akkermaalsbosch en hegge, beuken, Telgenboschje en opgaande boomen, 6½ koeweijde in de 41¼ op den Escheder Koeweerd, voorts nog ¼ whaar in de Gorsselsche Weerden, regt van schaapendrift, stemrecht in de Mark van Eschede en Gorssel, Markenrichterschap in de Mark van Eschede, bank en grafstede in de kerk van Gorssel, zijnde het erve Eschede als een zadelleen, voormaels leenroerig geweest aan de gewezen Provincie Gelderland, daarentegen bij dit parceel verkogt de leenkamer met de vasallagien daarbij behoorende.
Aangekocht van H. Wenink als lasthebbende van G.E. Podt, Mr. E.H. Greven, Mr. H.W.Greven, A.J.Greven, Ds. W.A.J. Rosendaal, nomine uxoris, de vier eersten te Zwolle en de laatste te Dalfsen woonachtig, te zaamen als ervgenaamen ab intestato van vrouw E.E. van de Graaf, geboren Podt, en den tweeden daar en boven als leenvolger van dezelve, het eerste voor ƒ 8050-00-00 en het tweede perceel voor ƒ 1690-00-00, daar en boven nog aan hooggelden ƒ 167-00-00, en alzoo te zaamen ƒ 9907-00-00, den 25 september 1798 ......... ƒ 247-13-08
2. Het erve Ilbrink, bestaande in een huijs, hooijberg, schaapschot etc. boomgaard en schapenland, hofkamp, voorsten Steenkamp, Laagenkamp, Middelstenkamp, Loohoek, Korte Vooren en Paaltjes Stuk, alles met de akkermaals bosschen en heggen daarbij behoorende, benevens de opgaande boomen, zoo op den kamp bezijden als achter het huijs, met vijf en één halve koeweijdens op den Escheder Koeweerd, mitsgaders drie zestiende whaare in de Gorsselse weerden, alsmede het regt van schaapendrift. Gekocht door Mr. Engelbert OpGelder uit Zutphen voor ƒ 8050,-- excl. hooggelden.
3. Het allodiale erve Bosse, bestaande in huijs, berg, hof en boomgaard met een stuk zaaijland, voorts een kamp zaaijland, Saaltjeskamp geheeten, en het Loostukje met het akkermaals hout en boomen, weijdegrond en uitdrift op de hooge kloot, één vierde part in de Bos, het Lookamp genaamd, twee koeweijdens op den Escheder Koeweerd, en nog een achtste whaare in de Gorsselsche Weerden. Gekocht door Gerrit Santscholten uit Gorssel voor ƒ 4265,--.
4. Katerstede het Loo genoemd, bestaande in huijs en onderhoorige zaeij- en weijdeland, bij Philippus in ‘t Loo in pagt gebruikt wordende, mitsgaders de heggen om het land en het daarbij gelegen akkermaals boschje en verder houtgewas, benevens een koeweijde in den Escheder Koeweert. Aangekocht door Hendrik Grotenhuijs uit Epse voor van als vooren voor ƒ 1213,10.
5. Het weiland de Kleijne Hooijweert bij Braamkolk gelegen, met het rijsweertje daarachter en de peppelenboomen daarvoor, dan nog een rijsweertje verder naar beneden gelegen, te zaamen met ééne whaar in de één en twintig whaaren in de Escheder rijsweerden. Deze wordt samen met perceel 2 aangekocht door Engelbert OpGelder voor ƒ 1690,-- excl. hooggelden. Samen met perceel 2 betaalde hij ƒ 9907,-- incl. hooggelden.
6. Een stuk hooijland met de daarom staande hegge, onder het schoutampt Zutphen, bij het erve Joppe kennelijk gesitueerd. Aangekogt door A.H. van Markel Bouwer van het Huize Joppe voor ƒ 795,--.
7. Een stuk zaaijland, het Bakkershofjen genaamd, door kooper Jan OpSandt van 't Zand in pagt. Aangekocht voor ƒ 213,15.
grootouders
ouders
broers/zussen
kinderen
Alidan Johan Greven | ||||||||||||||||||
De getoonde gegevens hebben geen bronnen.