Geboren op huisnummer G104a = Veerweg 2 anno 1951.
Bron: E-mail Jose Juan Medina d.d. 29-06-2020: Rappard Zwepink Alfred Hugo, getrouwd met een nicht van mijn vader, stierf op 14 mei 2002 op 86-jarige leeftijd in Madrid. Ik heb geprobeerd te weten wat het was, de betrokkenheid bij de Tweede Wereldoorlog en ik heb niets bereikt, ik zou willen dat ze zouden aangeven waar ze heen moesten gaan om de informatie te vinden. Vertaling: Google Translate.
Hij is getrouwd met Henriëtte Agnes de Vries.
Ze zijn in de kerk getrouwd op 3 juli 1942 te Den Haag, hij was toen 26 jaar oud.
Bron: http://members.ziggo.nl/t.jaeger/stamboom/jaegerframeset.htm?jaeger000523.htm
Het echtpaar heeft ook nog een zoontje genaamd Manfred, hij is als baby overleden en begraven in Madrid.
Kind(eren):
Het echtpaar is gescheiden 17 augustus 1962 te Amsterdam.
Hugo. Hij staat op de klassenfoto van 1925.
Directeur VVV te Barcelona. Bron: http://members.ziggo.nl/t.jaeger/stamboom/jaegerframeset.htm?jaeger000523.htm
Hij verhuist op 4 september 1930 van Gorssel naar Hengelo (Ov). Op 27 mei 1931 verhuist hij naar Den Haag en daar woont hij in 1943 nog. Mogelijk op 6 april 1943 verhuisd, mogelijk naar Gorssel?
He belonged to the SS and was a member of the Nazi party. Bron: E-mail 29-06-2020.
Mijn oom A.Hugo Rappard is na zijn scheiding van Agnes inderdaad getrouwd met Maria Dolores (Lolita) Jiménez (overleden te Madrid)
Bron: E-mail Suze d.d. 15-01-2026.
Deventer Dagblad 21-07-1951:
Vijftien jaar voor "eerste klas" oorlogsmisdadiger
De bijzondere strafkamer van de Arnhemse rechtbank veroordeelde Vrijdagmorgen de reeds sinds 1945 voortvluchtige ex-SD?er A. H. Rappard uit Gorssel tot 15 jaar gevangenisstraf benevens ontzetting uit alle rechten.
Rappard is mede-schuldig aan de dood van zes gijzelaars, nl. F. Bennekers, A. G. Brinkman, L. W. v.d. Velden, G. W H. J Loman, L. H. J. Mazel en A. Polak, die op 24 September 1944 te Gorssel werden gefusilleerd als repr鳡ille voor het onderduiken van de burgemeester en de gemeente-secretaris van Gorssel en het verdwijnen van het bevolkingsregister.
Rappard had op verzoek van de Untersturmfhrer Heinemann van de S.D. groep te Vorden een lijst gemaakt met namen van personen, die z.i. gegijzeld konden worden. Voorts was aan R. ten laste gelegd, dat hij gevangenen mishandeld had in de Wormshoeve te Lunteren, het beruchte S.D .-oord. Als getuige verscheen o.a. de beruchte A. H. Wiebe uit Nijmegen, die zelf tot twintig jaar is veroordeeld.
Uit zijn verklaringen bleek, dat R. wel degelijk geweten had wat de bedoeling was van de door hem samengestelde lijst.
Over de rol, die R. inde Wormshoeve had gespeeld, kwamen verschillende getuigen het hunne zeggen. Hij heeft o.a. een 37-jarige bouwkundige uit Leiden, die als Jood was opgepakt wegens een valse ?Ausweis? zo geslagen, dat de knuppel in stukken brak. Desondanks weigerde de mishandelde te verklaren, dat de ?Ausweis? vals was. Ken wachtmeester van de politie te Bennekom is door R. eveneens gruwelijk mishandeld.
De officier van justitie zei, dat de summiere wijze en het tijdstip van behandeling van deze zaak C die eender laatsten is, die door de Arnhemse Strafkamer wordt behandeld) de indruk zou wekken, dat het hier een onbelangrijke zaak betrof. Niets is minder waar; een bewijs daarvan vond de officier in het feit, dat de verdachtenbank leeg was.
R., die in 1945 vermoedelijk naar Duitsland is ontkomen en al die tijd niet is weergevonden, behoorde tot de meest ernstige delinquenten. ?Hij is een eerste klas oorlogsmisdadiger?, aldus de officier, die tenslotte 15 jaar gevangenisstraf vroeg, omdat verdachte willens en wetens heeft meegewerkt aan de dood van 6 Nederlanders.
Nadat de Bijzondere Strafkamer een ogenblik inde raadkamer was geweest, deed zij direct uitspraak en veroordeelde Rappard conform de eis.
grootouders
ouders
broers/zussen
kinderen
Alfred Hugo Rappard | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
1942 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Henriëtte Agnes de Vries | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
De getoonde gegevens hebben geen bronnen.