Parenteel Lavarne » Bernardus Nikkels (1762-1800)

Persoonlijke gegevens Bernardus Nikkels 


Gezin van Bernardus Nikkels

Hij is getrouwd met Luitje Andriessen.

Ze zijn in de kerk getrouwd op 19 augustus 1787 te Hall, hij was toen 25 jaar oud.

Bernardus Nikkel(s), gedoopt te Beekbergen op 19-9-1762. Hij is mr. papiermaker, markerichter over de mark van Halle, Eerbeek, Coldenhove. Op 16-8-1787 trouwt hij te Apeldoorn met de 22 jaar oudere Luitje Andriessen. Zij is gedoopt te Loenen op 16-10-1740, als dochter van Andries Aerts en Hendrika Capel. Luitje of Lutjen is eerder getrouwd geweest met Geurt Pannekoek. Na het overlijden van Geurt houdt Luitje de Onderste Molen, ook wel genoemd het Oude Klooster in Eerbeek in bezit. Ze verpacht de molen van 1780-1786 aan Jan Limphers Hilbrink. Financieel heeft Luitje geen problemen. In 1780 koopt zij de Poelkampsakker. Voor dat ze met Bernardus trouwt moeten haar kinderen hun vaders erfdeel hebben. (5 van de 7 kinderen waren minderjarig) De waarde van de molen en de inboedel is ongeveer 6000 gulden. Het echtpaar Nikkels/Andriessen behoudt in 1788 hun portie onverdeeld in de 5 baks-water-papiermolen, "De bovenste molen", tegenover de Horsterkamp. Luitje maakt dan een testament waarin ze haar kinderen tot erfgenamen in gelijke porties benoemd. Haar oudste zoon Marten Pannekoek zou de keus hebben om de molen over te nemen, mits de verrekening van 8000 gld. Begin 1788 vertrekken Bernardus en Luitje naar Deventer waar ze 10 jaar hebben gewoond. In de tijd dat ze in Deventer wonen wordt de molen beheerd door de oudste dochter van Luitje: Driesje Pannekoek en haar man Willem Willemsen. Bernardus overlijdt op 37 jarige leeftijd en wordt begraven in Hall op 28-2-1800, bij zijn overlijden is hij Mr. Papiermaker op de Veenmolen te Laag Soeren. Luitje sterft in febr. van het jaar 1808.
Bron: http://members.chello.nl/~j.nikkels/gen/nikkels.html

20 november 1800 - Van Jan Arend Ter Maat, woonende te Gorssel, ƒ 52-12-08 in voldoeninge van
den 40en penning van het erve en goed, Ewoldsteede of Hekkert geheeten, aldaar in de buurtschap
Eschede gelegen, bestaande in huijs, schuur, berg, hof en bouwland, midsgaders ¼ whaar in de
Gorsselse Weerden. Aangekocht van E.J. Heelsum als gevolmachtigden van L. Andries, weduwe van
B. Nikkels, in den ampte Reede in Veluwenzoom woonende, voor ƒ 2105-00-00, den 11 augustus 1800.

Notities over Bernardus Nikkels

Den 13 junij 1792 ontvangen van Bernardus Nikkels, te Deventer woonachtig, 40 guldens, in voldoeninge van den 50e penning van het erve en goed de Halve Ewoltsstede ofte Hekkert genaamd, bestaande in huijs, schuur, berg, hof-, bouw- en weijdeland, midsgaders een vierde whaar in de Gorsselse Weerden, onder het kerspel Gorssel, buurschap Eschede, gelegen. Aangekocht van Harmen Smeenk en Jenneken Janssen, echtelieden, in gezeide buurschap woonachtig, voor 2000 guldens, op den 13 junij 1792.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Bernardus Nikkels?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Bernardus Nikkels

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Bernardus Nikkels

Bernardus Nikkels
1762-1800

1787

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 19 augustus 1787 lag rond de 16,0 °C. Er was 44 mm neerslagDe wind kwam overheersend uit het zuid-westen. Typering van het weer: betrokken. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1787: Bron: Wikipedia
    • 11 januari » William Herschel ontdekt de eerste twee manen van Uranus: Oberon en Titania.
    • 18 mei » Productie van het eerste gegraveerde glas, in Toulouse
    • 28 juni » Aanhouding bij Goejanverwellesluis, prinses Wilhelmina probeert vanuit Nijmegen Den Haag te bereiken om steun te verwerven. Zij wordt bij de Vlist aangehouden en naar Goejanverwellesluis geleid.
    • 17 september » De eerste constitutie van de Verenigde Staten wordt ondertekend.
    • 12 december » Pennsylvania ratificeert als tweede staat de grondwet van de Verenigde Staten van Amerika.
    • 18 december » New Jersey accepteert de Amerikaanse grondwet.
  • De temperatuur op 28 februari 1800 lag rond de -4,0 °C. Er was 286 mm neerslagDe wind kwam overheersend uit het noord-oosten. Typering van het weer: betrokken. Bijzondere weersverschijnselen: . Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1800: Bron: Wikipedia
    • 17 januari » Een opstand van royalisten in de Vendée, Frankrijk, wordt neergeslagen.
    • 14 maart » Kardinaal Chiaramonti wordt in Venetië gekozen tot Paus Pius VII.
    • 21 maart » Kroning van Paus Pius VII in Venetië.
    • 30 augustus » Gabriel Prosser, een zwarte slaaf uit Virginia, beraamt een opstand op de plantage waar hij werkt, maar hij wordt opgepakt en later opgehangen.
    • 5 september » Malta, dat door de Fransen bezet was, valt in handen van de Britten.
    • 4 november » Presidentsverkiezingen in de Verenigde Staten tussen Thomas Jefferson en John Adams. Uiteindelijk zou het een vreemd gelijkspel worden tussen Jefferson en zijn beoogd vicepresident Aaron Burr dat na lang getouwtrek uiteindelijk tot het 1e presidentschap van Jefferson zou leiden.

Over de familienaam Nikkels

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Nikkels.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Nikkels.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Nikkels (onder)zoekt.

De publicatie Parenteel Lavarne is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Erwin Strookappe, "Parenteel Lavarne", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/parenteel-laverne/I48170.php : benaderd 24 januari 2026), "Bernardus Nikkels (1762-1800)".