Overleden op zee, zie http://resolver.kb.nl/resolve?urn=ddd:010618611:mpeg21:a0038:ocr
Voor kust Zuid-Afrika Vijf man van „Smit Lloyd" verdronken. Vijf opvarenden van het Nederlands.? bevoorradingsschip „Smit-Lloyd" 102 zijn donderdag om het leven gekomen, toen dit schip langs de kust van Zuid- Afrika in een hevige storm kapseisde. Twee bemanningsleden wisten de kust te bereiken. Het schip is gezonken. De twee overlevenden, stuurman Karel Caffa (29) en de matroos J. Breukelman, beiden afkomstig uit Rotterdam, zijn ter observatie opgenomen in het ziekenhuis te Humansdorp. Vliegtuigen, helikopters en schepen zoeken nog naar de vijf vermisten, zo deelde de directie van Smit Lloyd vrijdagavond mee. Het zijn kapitein Take Drast (37) uit Harderwijk, J. Roeterdink (29) uit Gorssel, J. van 't Schip (29) uit Aalsmeer, F. Postma (23) uit Velsen en kok Sj. de Vries (37) uit Hoorn. De „Smit Lloyd" was op weg van Mossel Bay, toen het schip ruim twaalf mijl voor Port Elisabeth getroffen werd door huizenhoge golven en omsloeg.
http://www.smit-lloyd.com/Strandingen.htm:
De Smit-Lloyd 102 is op 31 december 1970 vergaan tussen Mosselbaai en Port Elisabeth op positie 34.07 Oost 24.09 West. Hierbij zijn vijf bemanningsleden met het schip ten onder gegaan, twee bemanningsleden overleefden deze ramp.
De Smit-Lloyd 102 was met een lading casing (220 ton) onderweg naar Port Elisabeth. In de loop van de nacht verslechterde het weer tot windkracht 9 - 10 en zeeën van 20 - 30 voet, beide uit westelijke richting. Deze kwamen vanachter in en liepen het schip voorbij.
Omstreeks 06.30 is een hoge zee, ca 15 meter, aan dek gelopen waardoor het schip zwaar slagzij maakte, zeer kort daarop gevolgd door een tweede nog hogere, waarop het schip is gekapseisd en later gezonken. Het stuurhuis werd met geweld van het schip losgescheurd. Een van de matrozen kwam in het water weer bij zijn positieven, gelukkig vlak bij een dinghy waar hij in kon klimmen. Even later werd de stuurman met geweld uit het schip geblazen en werd door de matroos in de dinghy getrokken.
De twee bemanningsleden wisten vrij van het schip te komen en konden zich door middel van een dinghy in veiligheid stellen. Met behulp van een drijfanker zijn ze nog 1 uur op de locatie gebleven, daarna zijn ze door de stroming naar de rotskust gedreven die na 12 uur in zicht kwam. De laatste mijl werd zwemmend afgelegd naar een klein stukje strand in de buurt van Humansdorp (Wreck point). De nacht werd in een hut doorgebracht, de volgende dag kwamen ze vakantiegangers tegen die de twee mannen naar het ziekenhuis brachten.
Schepen en helikopters hebben nog twee dagen naar overlevenden gezocht.
De omgekomen bemanningsleden waren:
Kapitein: T.Dragt
Hwtk: J.H.Roeterdink
2e wtk: J.B.van 't Schip
Matroos: F.Postma
Kok: S de Vries
Henk. Scheepswerktuigkundige.
grootouders
ouders
broers/zussen
kinderen
Johannes Hendrikus Roeterdink | ||||||||||||||||||
De getoonde gegevens hebben geen bronnen.