Parenteel Lavarne » Fenneken (Goossens) Gezoor (1751-1812)

Persoonlijke gegevens Fenneken (Goossens) Gezoor 


Gezin van Fenneken (Goossens) Gezoor

(1) Zij is getrouwd met Jan (Jansen) Botterman-Engelgoor.

Ze zijn in de kerk getrouwd op 18 oktober 1778 te Laren, zij was toen 27 jaar oud.

25.09.1778 - 18.10.1778 - Jan Engelengoor, Weduwenaar van Wijlen Henders Engelengoor onder Laaren, en Fenneken Gesoor, J.D. van Wijlen Goossen Gesoor, thans wonende op't Nijlant in Oolde. En zijn na drie Zondaags Proclamatien in den Egt bevestigt.

SAL 1104-174,2-2-1788 Fenneken Gerzoor wed. van Jan Botterman.
Mombers voor de kinderen bij wijl. sijn huisvr. Henders Engelengoor verwekt met namen Janna,Jenneken,Harmina,Geesken en Stevendina,Reint Engelengoor tegenwoordig bouwman op Plakhaar,Willem Botterman tegenwoordig op Bekman in Oolde.
Den selfde Willem Botterman op Bekman en Jan Scheper in Laren voor het onmondig kind Garrit Jan 9 jaar van wijl. Jan Botterman bij Fenneken Gersoor.
In eigendom bezeten het plaatsje het Jagers in Laren bij de Woolbeek,

Kind(eren):

  1. Geertrui Engelgoor  1778-????
  2. Gerrit Jan Engelgoor  1779-1851 
  3. Hendrik Engelgoor  1781-1783
  4. Hendrik Engelgoor  1783-????


(2) Zij is getrouwd met Garrit (Alberts) Kappert-Enneman.

Ze zijn in de kerk getrouwd op 2 maart 1788 te Laren, zij was toen 37 jaar oud.

09.02.1788 - 02.03.1788 - Garrit Kappert, Weduwenaar Wijlen Geertjen Sieberink in Laaren, en Fenneken Gezoor, Weduwe van Wijlen Jan Botterman of Engelgoor onder Laaren, zijn hier in wettigen ondertrou opgenoomen en na drie Zondaags Proclamatien alhier in den Egt bevestigt.

Kind(eren):

  1. Janna Kappert  1789-1862 


Notities over Fenneken (Goossens) Gezoor

Ook wel Langeler genoemd.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Fenneken (Goossens) Gezoor?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Fenneken (Goossens) Gezoor

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Fenneken (Goossens) Gezoor


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 2 maart 1788 lag rond de 4,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-oosten. Typering van het weer: betrokken. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1788: Bron: Wikipedia
    • 2 januari » Georgia ondertekent als vierde staat de grondwet van de Verenigde Staten.
    • 9 januari » Connecticut ratificeert de Grondwet van de Verenigde Staten van Amerika en treedt toe tot de Unie als 5e staat.
    • 28 januari » De eerste Australische strafkolonie wordt gevestigd bij Botany Bay.
    • 6 februari » Massachusetts ratificeert de grondwet van de Verenigde Staten en treedt toe tot de Unie als zesde staat.
    • 7 april » Paus Pius VI creëert één nieuwe kardinaal.
    • 23 november » Begin van de strengste winter sinds in 1706 in Nederland met metingen werd begonnen.
  • De temperatuur op 15 november 1812 lag rond de 7,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-westen. Typering van het weer: half bewolkt. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1812: Bron: Wikipedia
    • 11 mei » Brits premier Spencer Perceval wordt neergeschoten in de hal van het Britse Lagerhuis door de failliete handelaar John Bellingham.
    • 28 mei » Rusland en Turkije sluiten in Boekarest vrede.
    • 22 juni » Napoleon verklaart de oorlog aan Rusland.
    • 6 augustus » De vulkaan Awu op het eiland Sangihe Besar (Indonesië) barst uit en maakt 953 slachtoffers.
    • 7 september » Slag bij Borodino, waarschijnlijk grootste veldslag uit de geschiedenis.
    • 12 november » Het leger van Napoleon trekt zich terug uit Moskou en steekt de Berezina over.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Gezoor

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Gezoor.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Gezoor.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Gezoor (onder)zoekt.

De publicatie Parenteel Lavarne is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Erwin Strookappe, "Parenteel Lavarne", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/parenteel-laverne/I31770.php : benaderd 17 februari 2026), "Fenneken (Goossens) Gezoor (1751-1812)".