Parenteel Lavarne » Hendrine (Roelofs) Bolink (1734-1775)

Persoonlijke gegevens Hendrine (Roelofs) Bolink 

  • Zij is geboren in het jaar 1734 in Holten.
    Geboren aan "Boelinck" aan de Holterdijk.
  • Ze werd gedoopt op 2 mei 1734 in Holten.
  • Zij is overleden in het jaar 1775 in Holten, zij was toen 41 jaar oud.
    Overleden tussen 19-09-1774 (geb.kind) en 01-01-1775 (LR kerk)
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 10 november 2014.

Gezin van Hendrine (Roelofs) Bolink

Zij is getrouwd met Arent (Hendriks) Veldkamp - Kolkman.

Ze zijn in de kerk getrouwd op 26 september 1756 te Holten, zij was toen 22 jaar oud.

Het echtpaar woont na hun huwelijk eerst op het oudershuis van Hendrine, het erve "Bolink" in Dijkerhoek. Tussen 16-04-1759 en 09-12-1759 verlaten ze dit erve, want de nieuwe eigenaar, Derk Jan Dikkers, gaat erzelf wonen.
Het echtpaar wordt daarna vermeld aan "Nijkamp" (1761) en aan "Veldkamp" (1763). Tussen 25-07-1764 en 24-03-1765 vestigen ze zich aan "Kolkmans" en Arent wordt aldaar op 01-01-1775 geregistreerd als lidmaat van de kerk.

Bron: Oudheidkamer Holten

Kind(eren):



Notities over Hendrine (Roelofs) Bolink

Persoon 2181. Dochter van Roelof Peters Bolink en Fenneken Teunissen Schouwenberg.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Hendrine (Roelofs) Bolink?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Hendrine (Roelofs) Bolink

Hendrine (Roelofs) Bolink
1734-1775

1756

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 26 september 1756 lag rond de 16,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-oosten. Typering van het weer: geheel betrokken. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • Regentes Anna (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1759 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1756: Bron: Wikipedia
    • 18 februari » Een zware aardbeving bij Düren met een beving van 6,1 op de schaal van Richter, richt grote schade aan.
    • 15 mei » Begin van de Zevenjarige Oorlog.
    • 9 juni » De vijftien koningen, keizers en regenten van Timor, Roti, Solor en Soemba tekenen een verdrag waardoor het Nederlandse gouvernement de soevereiniteit verkrijgt.

Over de familienaam Bolink

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Bolink.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Bolink.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Bolink (onder)zoekt.

De publicatie Parenteel Lavarne is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Erwin Strookappe, "Parenteel Lavarne", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/parenteel-laverne/I29989.php : benaderd 21 januari 2026), "Hendrine (Roelofs) Bolink (1734-1775)".