Parenteel Lavarne » Garrit (Jansen) Klein Nagelvoort (1734-1794)

Persoonlijke gegevens Garrit (Jansen) Klein Nagelvoort 


Gezin van Garrit (Jansen) Klein Nagelvoort

Waarschuwing Let op: Echtgenote (Geertjen (Reints) Groot Mensink) is ook zijn nicht.

(1) Hij is getrouwd met Teune Ruempol.

Ze zijn in de kerk getrouwd op 3 december 1758 te Laren, hij was toen 24 jaar oud.

11.11/03.12.1758 Gerrit Kleinnagelvoort J.M. z.v. Jan Kleinnagelvoort in Verwoolde, en Teune Ruempol J.D. v. Goslink Ruempol in Laren.

Gehuwd voor de kerk op 31-jarige leeftijd op 03 12 1758 te Laren met Gerrit KLEIN NAGELVOORT, 24 jaar oud, gedoopt (NG) op 10 10 1734 te Gorssel. Overlijden Verwolde 17.10.1794 den 17 october - Garrit Klein Nagelvoort of Nijboer - begraven den 17 dito -aan de loop, zoon van Jan Reijnts MENSINCK GROOT en Maria Berents OPT JOB. {Hij is later gehuwd voor de kerk op 26-jarige leeftijd op 16 11 1760 te Laren met Aaltjen BRUGGINK, 22 jaar oud, gedoopt (NG) op 12 01 1738 te Laren, overleden op 31 01 1763 te Verwolde op 25-jarige leeftijd, dochter van Hendrik Jansen BRUGGINK en Henders Gerrits HIETKAMP. Hij is later gehuwd voor de kerk op 28-jarige leeftijd op 23 05 1763 te Laren met Geertjen GROOT MENSINK, 23 jaar oud, gedoopt (NG) op 18 10 1739 te Almen, overleden op 27 04 1809 te Laren op 69-jarige leeftijd, dochter van Reint MENSINCK GROOT en Gerritien BEEKMAN.}

(2) Hij is getrouwd met Aaltjen Bruggink.

Ze zijn in de kerk getrouwd op 16 november 1760 te Laren, hij was toen 26 jaar oud.

25.10/16.11.1760 Gerrit Kleinnagelvoort wedr. v. Teune Ruempol in Verwoolde, en Aaltjen Bruggink J.D. v. wijlen Hend. Bruggink in Laren.

Kind(eren):



(3) Hij is getrouwd met Geertjen (Reints) Groot Mensink.

Ze zijn in de kerk getrouwd op 23 mei 1763 te Laren, hij was toen 28 jaar oud.

Almen 06.05.1763 Gerrit Klein Nagelvoort onder Laren, en Geertjen Mensink onder Almen.
Laren 06.05/23.05.1763 Gerrit Kleinnagelvoort wedr. v. Aaltjen Bruggink in Verwoolde, en Geertjen Mensink J.D. v. wijlen Reint Mensink in Herfsen.

Kind(eren):

  1. Reint Klein Nagelvoort  1766-1826 
  2. Jan Klein Nagelvoort  1774-1830 


Notities over Garrit (Jansen) Klein Nagelvoort

Gerrit is getrouwd o.a. met Geertje Grote Mensink (Huwelijksdispensatie als halfbroeders kinderen)
Hun zoon Aalbert is gehuwd met Maria Klein Ilsink dochter van Henders Klein Ilsink en Jan Grote Mensink
Deze laatste 2 zijn ook via een Huwelijksdispensatie gehuwd (Half broeder en zuster kinderen)
De gemeenschappelijke voor ouder is telkens Teuniske Grote (gehuwd met Reint Derksen Meisland en Herman Lebbinck)
Bron: E-mail M.H. Klein Nagelvoort d.d. 14-07-2019.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Garrit (Jansen) Klein Nagelvoort?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Garrit (Jansen) Klein Nagelvoort

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 17 oktober 1794 lag rond de 8,0 °C. De wind kwam overheersend uit het oost ten zuiden. Typering van het weer: zeer betrokken. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1794: Bron: Wikipedia
    • 4 februari » Frankrijk schaft de slavernij af. Tijdelijk, zoals later blijkt.
    • 28 juli » Maximilien de Robespierre wordt geëxecuteerd, waarmee een eind komt aan de Terreur in Frankrijk.
    • 19 oktober » De Slag bij Puiflijk wordt gevoerd tijdens de Eerste Coalitieoorlog.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Klein Nagelvoort


De publicatie Parenteel Lavarne is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Erwin Strookappe, "Parenteel Lavarne", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/parenteel-laverne/I2917.php : benaderd 24 januari 2026), "Garrit (Jansen) Klein Nagelvoort (1734-1794)".