Parenteel Lavarne » Henders (Hendriks) Trekop (1744-1816)

Persoonlijke gegevens Henders (Hendriks) Trekop 

  • Zij is geboren in het jaar 1744 in Holten.
    Geboren aan "Trekop" op de Borkeld.

    1744 den 4 Maart Hendrine dogter van Hendrick Hendrickz en Willemken Gerritz aen Trekop op de Borkel.
  • Ze werd gedoopt op 4 maart 1744 in Holten.
  • Zij is overleden op 1 januari 1816 in Holten, zij was toen 72 jaar oud.
    Overleden in het pand Huis 321 op de Borkeld ("Trekop").

    Volgens OA overleden op 75-jarige leeftijd.
  • Een kind van Hendrik (Hendriks) Kromhoff - Pinkert - Trekop en Willemken (Gerrits) Trekop
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 4 november 2022.

Gezin van Henders (Hendriks) Trekop

Waarschuwing Let op: Echtgenoot (Jan (Willems) Visschers-Trekop) is ook haar neef.

(1) Zij is getrouwd met Harmen (Alberts) Schuitert - Trekop.

Ze zijn in de kerk getrouwd op 23 oktober 1763 te Holten, zij was toen 19 jaar oud.

In 1763 is Harmen Alberts weduwnaar van Janna Derks Overweg en hij woont dan, evenals Henders, in het Dorp. Het echtpaar trouwt in op de oudershuis van Henders, de katerstede "Trekop" op de Borkeld.

Harmen Aelbertz Wedr. van Wijlen Janna Derkz, met Henders Hendrikz J:D: dogter van Hendrick Trekop beide in t Dorp onder S Holten Alhier getroúwt den 23 Octob:

Kind(eren):



(2) Zij is getrouwd met Jan (Willems) Visschers-Trekop.

Ze zijn in de kerk getrouwd op 20 februari 1774 te Holten, zij was toen 30 jaar oud.

In 1774 is Henders Trekop weduwe en het echtpaar blijft in de boerderij van Henders wonen. Dit is erve "Trekop" op de Borkeld.
Beiden worden aldaar op 01-01-1775 geregistreerd als lidmaten ven de kerk.
Bron: Oudheidkamer Holten.

op den 22 Jan: Hebben zich alhier in wettige ondertroúw laten aenschrijven Jan Willemze J.M. soon van Willem Gerritze aen Visschers op den Borkel, en Henders Hendrikze wedúwe van Hermen Trekop, de BrúideGom wonende in het Dorp, en de Brúid op den Borkel onder Holten. alhier getroúwd op den 20 febrúarij 1774.

Notities over Henders (Hendriks) Trekop

Persoon 12433, echter ik heb deze gewisseld met 9884.
Henders woont/werkt voor haar huwelijk in het Dorp.
Ze wordt meestal Henders genoemd, maar ook wel Hendrina (haar doopnaam) in bv.. deze akte d.d. 14-10-1784: “Herman Egberts verplicht zich bij deze de neef Gerrit Trekop (Herman Egberts is diens oom red.) gedurende zijn leven te onderhouden en te verplegen. Na het overlijden van Gerrit Trekop krijgen zijn ouders t.w.: Hendrik Trekop en Willemken Gerrits en zijn zuster Hendrina Trekop een gelijke portie uitbetaald van wat er aan interest staat bij Hendrik Sprikkelman en Jan Trekop. Tevens krijgen voornoemde personen en de neef van comparant, Herman Willem Egberts gerede goederen……………..

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Henders (Hendriks) Trekop?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Henders (Hendriks) Trekop

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Henders (Hendriks) Trekop


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 20 februari 1774 lag rond de 5,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-westen. Typering van het weer: omtrent helder. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1774: Bron: Wikipedia
    • 8 mei » Volgens de Friese predikant Eelko Alta zou de wereld op deze dag vergaan vanwege een samenstand van de planeten Mars, Venus, Jupiter, Mercurius en de maan.
    • 10 mei » Lodewijk XVI wordt koning van Frankrijk.
    • 21 juli » Het Verdrag van Küçük Kaynarca maakt een einde aan de vijfde Russisch-Turkse Oorlog (van elf).
  • De temperatuur op 1 januari 1816 lag rond de 4,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Typering van het weer: omtrent betrokken. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1816: Bron: Wikipedia
    • 8 maart » Paus Pius VII creëert 31 nieuwe kardinalen, onder wie de Italiaanse bisschoppen Annibale della Genga en Francesco Saverio Castiglioni.
    • 24 maart » Frederik August van Nassau-Usingen wordt als hertog van Nassau opgevolgd door zijn achterneef Willem.
    • 26 juni » Het Traktaat van Aken wordt ondertekend waardoor de ministaat Neutraal Moresnet ontstaat.
    • 9 juli » Argentinië verklaart zich onafhankelijk van Spanje.
    • 27 juli » Begin van de verplaatsing van het beeld van Ramses II naar de Nijl door Giovanni Battista Belzoni
    • 29 december » Percy Bysshe Shelley trouwt met Mary Wollstonecraft Godwin, de auteur van de novelle Frankenstein.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Trekop

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Trekop.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Trekop.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Trekop (onder)zoekt.

De publicatie Parenteel Lavarne is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Erwin Strookappe, "Parenteel Lavarne", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/parenteel-laverne/I28705.php : benaderd 14 januari 2026), "Henders (Hendriks) Trekop (1744-1816)".