Parenteel Lavarne » Garritjen (Hendriks) Nieuwmeijer (1720-1815)

Persoonlijke gegevens Garritjen (Hendriks) Nieuwmeijer 

  • Zij is geboren in het jaar 1720.
    Geboorteplaats aangenomen. Zou ook Bathmen kunnen zijn getuige de vermelding bij haar huwelijk: 22-02-1749 Aelbert Jansen j.m. soon van wijlen Jan te Borgel, met Gerritjen Hendricks j.d. van wijlen Hendrick Wessels, voor eenigen tijd gewoont hebbende onder Bathmen, thans beide bij de Winter in Borgel O.C. getrout den 16. Maart op attest. van Bathmen.

    Volgens OA zou zij op 23-08-1815 zijn overleden op 97-jarige leeftijd en dus in 1718 zijn geboren, echter zou zij dan 52 jaar oud zijn geweest bij de geboorte van Hendrica. Geboortejaar gesteld op 1720.

    Mogelijk:

    08.07.1720 V: Henderik aan den Dijk
    M: Henders
    S: WILLEM
    D: GARRIJTIEN
    tweelingen

    Geboortedatum gelijkgesteld aan doopdatum.

    Geboren op Dijkerhof.
  • Ze werd gedoopt in het jaar 1720.
  • Zij is overleden op 23 augustus 1815 in Deventer, zij was toen 95 jaar oud.
    Overleden op 97-jarige leeftijd. Ze is overleden in de Korte Bisschopsstraat 349 in Deventer.
  • Een kind van Hendrik (Waanders) Braamkolk en Hendersken (Hendriks) Klein Bannink
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 23 december 2025.

Gezin van Garritjen (Hendriks) Nieuwmeijer

Zij is getrouwd met Albert (Jansen) Neuteboom.

Toestemming voor het huwelijk is 23 februari 1749 verkregen te Bathmen.

Ze zijn in de kerk getrouwd op 16 maart 1749 te Colmschate, zij was toen 29 jaar oud.

22-02-1749 Aelbert Jansen j.m. soon van wijlen Jan te Borgel, met Gerritjen Hendricks j.d. van wijlen Hendrick Wessels, voor eenigen tijd gewoont hebbende onder Bathmen, thans beide bij de Winter in Borgel O.C. getrout den 16. Maart op attest. van Bathmen.

Het echtpaar woont op 't Dijkerhof en later (vanaf 1756-1757) op Klein Bentink te Gorssel. Anno 1792 woont Garritjen aan Oilrink in Epse (zie HA zoon Hendrik).

Bathmen 23.02.1749 Albert Janzen jm. en Gerritjen Henriks jd. onder Kolmschate

Kind(eren):



Notities over Garritjen (Hendriks) Nieuwmeijer

Ze wordt ook wel Nieuwmeijer (eigen OA en HA+OA zoon Jan + OA zoon Albert) en Kraaijkink (OA zoon Hendrik) genoemd.

Mogelijk LM Gorssel 23.00.1742 Garritjen Hendriks - met attestatie van Deventer - wederom vertrokken nae Deventer

Dochter van Hendrick Wessels. Bron: E-mail Joke Bakker d.d. 26-03-2018.

1e kind Willemina wellicht vernoemd naar haar tweelingbroer Willem?

LET OP: ouders niet zeker! Wel vrijwel zeker de zus van Maria Hendriks Nieuwmeijer.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Garritjen (Hendriks) Nieuwmeijer?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Garritjen (Hendriks) Nieuwmeijer

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 23 augustus 1815 lag rond de 18,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-westen. Typering van het weer: betrokken regen. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1815: Bron: Wikipedia
    • 4 februari » Oprichting van het Groninger Studenten Corps Vindicat atque Polit, de oudste studentenvereniging van Nederland.
    • 1 maart » Napoleon keert terug naar Frankrijk na zijn ballingschap op Elba.
    • 20 maart » Napoleon keert terug in Parijs na zijn ontsnapping van Elba.
    • 10 april » De Tambora op het Indonesische eiland Soembawa barst uit.
    • 24 augustus » De eerste Nederlandse grondwet komt tot stand.
    • 7 december » Michel Ney, maarschalk van Frankrijk wordt geëxecuteerd door een vuurpeloton, nadat hij door het bewind van Lodewijk XVIII van Frankrijk schuldig is bevonden aan verraad, wegens zijn steun aan Napoleon Bonaparte gedurende de Honderd Dagen.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Nieuwmeijer


De publicatie Parenteel Lavarne is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Erwin Strookappe, "Parenteel Lavarne", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/parenteel-laverne/I14323.php : benaderd 24 februari 2026), "Garritjen (Hendriks) Nieuwmeijer (1720-1815)".