Parenteel Lavarne » Wilhelmina Margaretha Lebbink (1766-1839)

Persoonlijke gegevens Wilhelmina Margaretha Lebbink 


Gezin van Wilhelmina Margaretha Lebbink

Zij is getrouwd met Jan van Huet.

Ze zijn in de kerk getrouwd op 4 mei 1784 te Zutphen, zij was toen 18 jaar oud.

16.05.1784 Jan van Huet, j.m. - Wilhelmina Margareta Lebbink, j.d., b.w.a. Getrouwt in de G.K. den 4 maij 1784.

Het echtpaar woonde op Ontijdink in Gorssel. Ze hadden geen kinderen.
Het wordt op 11-10-1829 ingeschreven als lidmaten in Gorssel.

Het echtpaar was ook eigenaar van de Kleine Muil, zie kadastraal register 1832. Hierin wordt de weduwe van Jan van Huet als eigenaar genoemd wat wel vreemd is omdat Jan pas in 1836 overleed.
Zij verkoopt de Kleine Muil (in de akte genoemd als katerstede de Groote Muile) op 23-10-1837 aan

Zutphen 7 junij 1800 - Van Jan Noteboom, woonende binnen de stad Zutphen, f. 20-00-00, in voldoeninge van den 40e
penning van een hof, binnen voorschreeven stad, in den zoogenoemden Zandhoek, als mede
den Onderhof, tussen het kruijdmagazijn en den hof van H. ter Maaten gesitueerd. Aangekocht van
Jan van Huet en deszelvs ehevrouw Wilhelmina Margaretha Lebbink, te Gorssel woonachtig, voor f.
800-00-00, den 29 meij 1800 ..................................................................................................f. 20-00-00

Notities over Wilhelmina Margaretha Lebbink

Dochter van Lambertus Lebbink en Maria Aalderink

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Wilhelmina Margaretha Lebbink?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Wilhelmina Margaretha Lebbink

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Wilhelmina Margaretha Lebbink

Maria Aalders
1732-????

Wilhelmina Margaretha Lebbink
1766-1839

1784

Jan van Huet
1759-1836


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 4 mei 1784 lag rond de 9,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Typering van het weer: zeer betrokken. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1784: Bron: Wikipedia
    • 19 maart » De Waal breekt op twee plaatsen door de dijk bij Haalderen. Het dorp wordt bijna geheel verwoest. Circa vijftien mensen verdrinken.
    • 15 september » Vincenzo Lunardi laat de eerste waterstofballon op.
    • 26 november » Oprichting van de rooms-katholieke Apostolische Prefectuur Verenigde Staten van Amerika.
  • De temperatuur op 25 oktober 1839 lag rond de 4,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Typering van het weer: half bewolkt. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1839: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
    • 2 januari » Louis Daguerre neemt de eerste foto van de maan.
    • 6 januari » De Night of the Big Wind, een zware storm, trekt over Ierland.
    • 18 mei » Oprichting van het rooms-katholieke Apostolisch Vicariaat Egypte.
    • 23 mei » Aguascalientes (Mexico) wordt tot staat verheven.
    • 17 juni » Koning Kamehameha III van Hawaï verleent de Rooms-katholieken onder Franse druk godsdienstvrijheid.
    • 2 juli » Opstand op het slavenschip La Amistad.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Lebbink

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Lebbink.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Lebbink.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Lebbink (onder)zoekt.

De publicatie Parenteel Lavarne is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Erwin Strookappe, "Parenteel Lavarne", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/parenteel-laverne/I10875.php : benaderd 7 februari 2026), "Wilhelmina Margaretha Lebbink (1766-1839)".