Overleden a.g.v. een bombardement door de geallieerden.
Zij schuilde in de kelder van het huis van Brummelman aan de Elfuursweg 2/4 in Gorssel samen met haar stiefdochter Gerritje ter Mul en schoonzoon Reind Jan Brummelman.
Zij kwamen allemaal om het leven.
Gerritje ter Mul was getrouwd met Reind Jan Brummelman en woonde in bij Jan Brummelman aan de Elfuursweg in Gorssel. Hendrika Dondertman en Geesje ter Mul woonden bij het spoor in Eefde. Het was daar erg gevaarlijk vanwege de bombardementen en zij zijn toen naar Gorssel gevlucht. Tijdens het bombardement was Jan Brummelman achterin de tuin bij het kippenhok en is tegen de grond geslagen, maar heeft het overleefd. Het huis was verwoest en Reind Jan, Gerritje en Hendrika Maria Dondertman zijn omgekomen. Zus Geesje ter Mul heeft het overleefd, was op dat moment in de kelder, zij had alleen wat schrammen, evenals de familie Brinkhuis die in het andere huis woonde.
Bron: Diesje Hietkamp, zie E-mail Iris Hietkamp d.d. 10-02-2025.
Zij is getrouwd met Jan Willem ter Mul.
Ze zijn in de kerk getrouwd op 26 oktober 1901 te Gorssel, zij was toen 35 jaar oud.
Het echtpaar woont in Eefde op huisnummer E195>257 (Schoolstraat 20 anno 1951) en daarna op huisnummer E258>356>447 = Eendrachtstraat 16 anno 1951.
Kind(eren):
grootouders
ouders
broers/zussen
kinderen
Hendrika Maria Dondertman | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1901 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Jan Willem ter Mul | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
De getoonde gegevens hebben geen bronnen.