Parenteel Lavarne » Joanna Maria Heijns (1769-1839)

Persoonlijke gegevens Joanna Maria Heijns 

  • Zij is geboren in het jaar 1769 in Zutphen.
    01.11.1769 JOANNA MARIA, kind van Arnoldus Heijns - Maria van Eerten
    Predikant - L. Hamerster
  • Ze werd gedoopt op 1 november 1769 in Zutphen.
  • Zij is overleden op 11 februari 1839 in Gorssel, zij was toen 70 jaar oud.
    Overleden op de Kleine Muil
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 18 december 2011.

Gezin van Joanna Maria Heijns

Zij is getrouwd met Willem Jan Larooij.

Zij zijn getrouwd.

LM Gorssel: 26.07.1808 den 26 julij - zijn met attestatie van Zutphen ingekomen - Willem Jan la Roij en Johanna Maria Heijns , geteekend door J. Noordink V.D.M., den 23 maij 1808

Het echtpaar woonde vanaf circa 1807 op de Kleine Muil te Gorssel.

Voor meer informatie zie www.eesterhoek-gorssel.nl

Kind(eren):



Notities over Joanna Maria Heijns

Dochter van Arnoldus Heijns en Maria van Eerden. Zij woont op de Kleine Muil te Gorssel en wordt daarvan in 1829, 1831 en 1836 als hoofdbewoonster geregistreerd nadat haar man is overleden.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Joanna Maria Heijns?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Joanna Maria Heijns

Joanna Maria Heijns
1769-1839



Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 1 november 1769 lag rond de 10,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid ten westen. Typering van het weer: zeer betrokken omtrent helder. Bijzondere weersverschijnselen: veel dauw. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1769: Bron: Wikipedia
    • 19 mei » Kardinaal Giovanni Vincenzo Antonio Ganganelli wordt gekozen tot Paus Clemens XIV
    • 28 mei » Bisschopswijding van Paus Clemens XIV in Rome.
    • 4 juni » Kroning van Paus Clemens XIV in Rome.
    • 2 november » Pioniers van een Spaanse expeditie, onder wie José Francisco Ortega en geleid door ene Don Gaspar de Portola, ontdekten de Golden Gate nabij San Francisco.
  • De temperatuur op 11 februari 1839 lag rond de 0,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-westen. Typering van het weer: half bewolkt. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1839: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
    • 25 januari » Michael Faraday suggereert als eerste de mogelijkheid van fotografie
    • 18 mei » Oprichting van het rooms-katholieke Apostolisch Vicariaat Egypte.
    • 17 juni » Koning Kamehameha III van Hawaï verleent de Rooms-katholieken onder Franse druk godsdienstvrijheid.
    • 2 juli » Opstand op het slavenschip La Amistad.
    • 30 augustus » Adolf van Luxemburg wordt de, wat later zou blijken, laatste hertog van Nassau.
    • 20 september » De eerste Nederlandse spoorweg, tussen Haarlem en Amsterdam, wordt in gebruik genomen.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Heijns

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Heijns.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Heijns.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Heijns (onder)zoekt.

De publicatie Parenteel Lavarne is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Erwin Strookappe, "Parenteel Lavarne", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/parenteel-laverne/I10608.php : benaderd 29 januari 2026), "Joanna Maria Heijns (1769-1839)".