Parenteel Lavarne » Willem Adriaan Jansen (1892-1978)

Persoonlijke gegevens Willem Adriaan Jansen 


Gezin van Willem Adriaan Jansen

Hij is getrouwd met Gerritdina Johanna Haarman.

Ze zijn in de kerk getrouwd op 8 november 1913 te Gorssel, hij was toen 21 jaar oud.

Het echtpaar woont in Eefde.

Kind(eren):

  1. Hendrik Jan Jansen  1917-1918

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Willem Adriaan Jansen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Willem Adriaan Jansen

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Willem Adriaan Jansen


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Verwantschap Willem Adriaan Jansen



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 1 juli 1892 lag rond de 18,0 °C. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 76%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 21 augustus 1891 tot 9 mei 1894 was er in Nederland het kabinet Van Tienhoven met als eerste minister Mr. G. van Tienhoven (unie-liberaal).
  • In het jaar 1892: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 28 januari » Oprichting van de Amsterdamsche Hockey & Bandy Club.
    • 15 maart » Verheffing van de rooms-katholieke apostolische prefectuur Denemarken tot het apostolisch vicariaat Denemarken.
    • 27 maart » In Manresa (Catalonië) wordt de Bases de Manresa, een ontwerp voor een regionale grondwet, goedgekeurd.
    • 14 mei » Oprichting van huidige Arnhemse voetbalclub Vitesse.
    • 7 juni » Tijdens een vijf dagen durende uitbarsting van de vulkaan Awu op het Indonesische eiland Sangir komen 1.532 mensen om.
    • 9 september » De Amerikaanse astronoom Edward Emerson Barnard ontdekt Amalthea, de derde maan van Jupiter.
  • De temperatuur op 8 november 1913 lag tussen 3,8 °C en 9,6 °C en was gemiddeld 7,1 °C. Er was 3,9 mm neerslag. Er was 0,1 uur zonneschijn (1%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • In het jaar 1913: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,1 miljoen inwoners.
    • 10 april » Oprichting van de Bulgaarse voetbalclub Slavia Sofia.
    • 29 juli » Oprichting van de Noorse voetbalclub Vålerenga IF.
    • 9 september » Tijdens onweer komt een zeppelin in de Noordzee terecht, 14 bemanningsleden komen om. Dit is het eerste dodelijke ongeval met een zeppelin.
    • 16 september » Oprichting van de Apostolische Prefectuur van de Kleine Soenda-eilanden in Nederlands-Indië.
    • 14 december » Kreta wordt officieel geannexeerd door Griekenland.
    • 21 december » In de New York World verschijnt de eerste kruiswoordpuzzel. Hij is bedacht door Arthur Wynne.
  • De temperatuur op 4 januari 1978 lag tussen -0,2 °C en 3,9 °C en was gemiddeld 1,7 °C. Er was 3,3 mm neerslag gedurende 2,5 uur. Er was 2,7 uur zonneschijn (34%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van maandag 19 december 1977 tot vrijdag 11 september 1981 was er in Nederland het kabinet Van Agt I met als eerste minister Mr. A.A.M. van Agt (CDA/KVP).
  • In het jaar 1978: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 13,9 miljoen inwoners.
    • 10 januari » Een nachtelijke puzzeltocht per auto, georganiseerd door VPRO-radiomaker Willem de Ridder, eindigt in chaos als er 3000 deelnemers blijken te zijn in plaats van het verwachte handjevol.
    • 2 april » In Buenos Aires verliest Nederland in de finale van het WK hockey met 3-2 van Pakistan.
    • 23 mei » Een Tupolev Tu-144 van Aeroflot verongelukt tijdens een noodlanding. De drie bemanningsleden komen om het leven.
    • 23 juni » Voor het eerst wordt in De Kuip (stadion Feijenoord) in Rotterdam een popconcert gehouden. Ruim 50.000 fans zijn getuige van het optreden van Bob Dylan, die zijn eerste Europese tournee maakt.
    • 3 augustus » Opening van de elfde Gemenebestspelen in Edmonton met de deelname van 1474 atleten afkomstig uit 46 landen.
    • 26 augustus » Albino Luciani wordt paus Johannes Paulus I.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

  • 1879 » Jake Atz, Amerikaans honkballer († 1945)
  • 1892 » James M. Cain, Amerikaans roman- en scenarioschrijver († 1977)
  • 1899 » Charles Laughton, Brits acteur († 1962)
  • 1903 » Amy Johnson, Engelands eerste pilote († 1941)
  • 1906 » Estée Lauder, oprichtster van het cosmeticabedrijf Estée Lauder († 2004)
  • 1908 » Peter Anders, Duits operazanger († 1954)

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Jansen

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Jansen.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Jansen.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Jansen (onder)zoekt.

De publicatie Parenteel Lavarne is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Erwin Strookappe, "Parenteel Lavarne", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/parenteel-laverne/I10363.php : benaderd 4 maart 2026), "Willem Adriaan Jansen (1892-1978)".