Geboren op het erve Hagenvoorde.
Overleden te Riele
Hij is getrouwd met Hendrika Stormink.
Ze zijn in de kerk getrouwd op 11 februari 1841 te Diepenveen, hij was toen 33 jaar oud.
Het echtpaar woont op 't Hagenvoorde te Schalkhaar.
Kind(eren):
Jan Nieuwenhuis is in 1859 bewoner van “Hagenvoorde”. In dat jaar wordt er een acte opgemaakt i.v.m. het overlijden van een zekere Joh. Hardonk, winkelier in Deventer, waaraan een hypotheek verstrekt was.
In 1869 wordt hij vermeld als nieuwe pachter van het Erve Oosterwechel (Oostwechel) Bewoner is dan Albert Harmsen.
Tot dat moment woonden zij op “Hagenvoorde”. In 1854 wordt de pachtovereenkomst op “Hagenvoorde” vernieuwd voor de periode 1854 – 1869 voor een pachtsom van Fl. 1012,00 per jaar.
In 1841 wordt hij genoemd als ouderling in de Ned. Herv. Kerk van Diepenveen.
In 1847 verstrekken Jan Nieuwenhuis en Hendrika Stormink een hypotheek op 2 huizen in Linde bij Notaris M.E.Houck te Deventer. (Acte 3477, d.d. 28-05-1847.)
Jan Nieuwenhuis en Hendrika Stormink maken beiden een testament ten overstaan van Notaris H.W.van Marle te Deventer op 09-04-1841. (Acte 1083/1084.)
Bron: Genealogie van de familie Nieuwenhuis door Jan Hassink, zie E-mail d.d. 10-01-2019.
grootouders
ouders
broers/zussen
kinderen
Jan Nieuwenhuis | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1841 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Hendrika Stormink | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
De getoonde gegevens hebben geen bronnen.