Parenteel Hemerik-Broekhuizen-Huner-Koper-Barink » Engeltje Staffeleu (1884-1937)

Persoonlijke gegevens Engeltje Staffeleu 


Gezin van Engeltje Staffeleu

Zij is getrouwd met Jacobus Starre.

Zij zijn getrouwd op 16 mei 1906 te Leiden, zij was toen 22 jaar oud.Bron 3


Kind(eren):


Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Engeltje Staffeleu?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Engeltje Staffeleu

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Engeltje Staffeleu

Jan Boon
1835-1921
Engeltje Boon
1862-1945

Engeltje Staffeleu
1884-1937

1906

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Verwantschap Engeltje Staffeleu

Bronnen

  1. Erfgoed Leiden eo: Geboorteregister van Leiden, 1884., archiefnummer 0516, Stadsarchief van Leiden (SA III) (1816-1929), inventarisnummer 4749, aktenummer 384
  2. Erfgoed Leiden eo: Overlijdensregister van Leiden, 1937, archiefnummer 1005, Ambtenaar van de Burgerlijke Stand van Leiden (1929-1993), inventarisnummer 125, aktenummer 207
  3. Erfgoed Leiden eo: Huwelijksregister van Leiden (authentiek afschrift), 1906., archiefnummer 0516, Stadsarchief van Leiden (SA III) (1816-1929), inventarisnummer 4902, aktenummer 126

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 29 maart 1884 lag rond de 10,7 °C. De winddruk was 7 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 44%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • In het jaar 1884: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 13 maart » Begin van het Beleg van Khartoum.
    • 1 mei » Er breekt in de Verenigde Staten een staking uit die uiteindelijk het instellen van een acht-urige werkdag zal betekenen. Deze dag zal de geschiedenis ingaan als de Dag van de Arbeid en is in vele landen een erkende feestdag. Uitzonderingen zijn Canada, Nederland, en ironisch genoeg ook de Verenigde Staten.
    • 13 mei » De American Institute of Electrical Engineers (AIEE), voorloper van de IEEE wordt opgericht.
    • 29 mei » De Nationale Maatschappij van Buurtspoorwegen wordt opgericht.
    • 1 oktober » Oprichting van de Deense krant Politiken in Kopenhagen.
    • 15 oktober » Opening van de spoorlijn tussen Winterswijk en Neede.
  • De temperatuur op 16 mei 1906 lag tussen 5,0 °C en 11,9 °C en was gemiddeld 8,1 °C. Er was 1,8 mm neerslag. Er was 0,6 uur zonneschijn (4%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 17 augustus 1905 tot 11 februari 1908 was er in Nederland het kabinet De Meester met als eerste minister Mr. Th. de Meester (unie-liberaal).
  • In het jaar 1906: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,5 miljoen inwoners.
    • 15 februari » In Londen wordt de Labour partij opgericht.
    • 12 maart » Stormvloed van 1906 na extreem hoog water op de Westerschelde. Diverse zeedijken breken door, met grote schade tot gevolg. Doordat de stormvloed overdag plaatsvindt, vallen er geen doden. Net over de grens in het Waasland verdrinken in totaal 8 mensen.
    • 7 april » Uitbarsting van de Vesuvius.
    • 31 mei » Koning Alfons XIII van Spanje trouwt met Victoria Eugénie van Battenberg, kleindochter van Victoria van het Verenigd Koninkrijk. Tijdens een rijtoer door Madrid wordt een bomaanslag gepleegd, waarbij doden vallen in het gevolg van het bruidspaar.
    • 15 juni » Aanvaring tussen twee schepen nabij Den Helder, 11 doden.
    • 21 december » De Nederlandse marine neemt haar eerste onderzeeboot in dienst: Hr. Ms. O 1.
  • De temperatuur op 26 februari 1937 lag tussen 3,8 °C en 8,1 °C en was gemiddeld 6,2 °C. Er was 5,9 mm neerslag gedurende 4,7 uur. Er was 0,3 uur zonneschijn (3%). De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 31 juli 1935 tot 24 juni 1937 was er in Nederland het kabinet Colijn III met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • Van 24 juni 1937 tot 25 juli 1939 was er in Nederland het kabinet Colijn IV met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • In het jaar 1937: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 8,6 miljoen inwoners.
    • 19 februari » Koningin Wilhelmina ondertekent een Koninklijk Besluit waarin staat dat rood, wit en blauw de kleuren van de vlag van het Koninkrijk der Nederlanden zijn.
    • 1 april » Aden wordt een kroonkolonie van het Verenigd Koninkrijk.
    • 13 april » Splitsing van het Apostolisch vicariaat Celebes in Nederlands-Indië in het Apostolisch Vicariaat Manado en de Apostolische Prefectuur Makassar.
    • 27 mei » De Golden Gate Bridge gaat open voor het verkeer.
    • 12 november » Japanse troepen bezetten Shanghai.
    • 29 november » Prins Bernhard botst te Diemen met 160 kilometer per uur op een vrachtwagen. Hij raakt zwaargewond.

Over de familienaam Staffeleu


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
R.A.Hemerik, "Parenteel Hemerik-Broekhuizen-Huner-Koper-Barink", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/parenteel-hemerik/I84346.php : benaderd 9 oktober 2026), "Engeltje Staffeleu (1884-1937)".