Parenteel Hemerik-Broekhuizen-Huner-Koper-Barink » Elisabeth Robbertse (1885-1940)

Persoonlijke gegevens Elisabeth Robbertse 


Gezin van Elisabeth Robbertse

Zij is getrouwd met Christiaan Frederik de Kler.

Zij zijn getrouwd op 16 mei 1923 te Leiden, zij was toen 37 jaar oud.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Elisabeth Robbertse?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Elisabeth Robbertse

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Elisabeth Robbertse

Jan Robbertse
1810-1880
Pieter Spaa
1822-1884

Elisabeth Robbertse
1885-1940

1923

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Verwantschap Elisabeth Robbertse

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 12 december 1885 lag rond de 1,2 °C. De winddruk was 2 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 86%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • In het jaar 1885: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 4 maart » Grover Cleveland wordt beëdigd als 22e president van de Verenigde Staten
    • 1 april » Het rooms-katholieke blad De Maasbode verschijnt voor het eerst als dagblad.
    • 3 april » De motor van Gottlieb Daimler wordt gepatenteerd in Duitsland.
    • 13 mei » Oprichting van de Nederlandsche Kolfbond in de sociëteit De Vereniging te Haarlem. Honderd jaar later, op maandag 13 mei 1985, krijgt de bond het predicaat Koninklijk.
    • 1 oktober » Het eerste nummer van De Nieuwe Gids verschijnt.
    • 10 november » Demonstratie van de eerste motorfiets door bouwer Gottlieb Daimler.
  • De temperatuur op 16 mei 1923 lag tussen 4,4 °C en 11,8 °C en was gemiddeld 7,1 °C. Er was 11,6 mm neerslag. Er was 1,3 uur zonneschijn (8%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1923: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 7,1 miljoen inwoners.
    • 14 maart » Diane Arbus, Amerikaans fotografe († 1971)
    • 23 juni » Oprichting van de Roemeense voetbalclub Rapid Boekarest.
    • 1 september » Tokio wordt getroffen door een zeer zware aardbeving met een kracht van 8,2 op de schaal van Richter. Er vallen meer dan 140.000 doden.
    • 16 oktober » The Walt Disney Company wordt opgericht door Walt Disney en zijn broer Roy Disney.
    • 29 oktober » Stichting van de republiek Turkije.
    • 12 november » Adolf Hitler wordt gearresteerd wegens zijn mislukte poging om op 8 november de macht te grijpen.
  • De temperatuur op 11 maart 1940 lag tussen 4,4 °C en 12,5 °C en was gemiddeld 7,3 °C. Er was 2,0 uur zonneschijn (17%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 10 augustus 1939 tot 3 september 1940 was er in Nederland het kabinet De Geer II met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
  • Van 3 september 1940 tot 27 juli 1941 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy I met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • In het jaar 1940: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 8,8 miljoen inwoners.
    • 1 juli » Oprichting van de Slowaakse voetbalclub FK Inter Bratislava.
    • 27 juli » Bugs Bunny maakt zijn entree in de cartoon A Wild Hare
    • 31 augustus » Eerste uitgave van het opinieblad Vrij Nederland in een oplage van 1000 exemplaren.
    • 7 september » Zwaar bombardement op Londen tijdens de Slag om Engeland.
    • 26 november » Rudolph Cleveringa, decaan van de Juridische Faculteit van de universiteit van Leiden, protesteert in een openbare rede tegen het door de Duitse bezettingsautoriteiten aangezegde ontslag van zijn joodse collega prof. E.M. Meijers.
    • 29 december » Duitsland begint met bombardementen op doelen in het Verenigd Koninkrijk.

Over de familienaam Robbertse


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
R.A.Hemerik, "Parenteel Hemerik-Broekhuizen-Huner-Koper-Barink", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/parenteel-hemerik/I75742.php : benaderd 10 oktober 2026), "Elisabeth Robbertse (1885-1940)".