Parenteel Hemerik-Broekhuizen-Huner-Koper-Barink » Franciscus van Rijnswou (1887-1961)

Persoonlijke gegevens Franciscus van Rijnswou 


Gezin van Franciscus van Rijnswou

Hij is getrouwd met Cornelia Sasburg.

Zij zijn getrouwd op 30 september 1914 te Leiden, hij was toen 26 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Johannes van Rijnswou  1917-1955 
  2. Pieter van Rijnswou  1919-2003


Notities over Franciscus van Rijnswou

Inschrijvingsregister Nationale Militie 1907
Loteling
Franciscus van Rijnswou (schoenmaker) geboren 27-11-1887 te Leiden , wonende te Leiden
Diversen: Lengte: 1.507 mtr.
Bijzonderheden:
Advies mc + vrijgesteld: tot dienstneming aangewezen; vrijstelling; te klein

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Franciscus van Rijnswou?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Franciscus van Rijnswou

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Franciscus van Rijnswou


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Verwantschap Franciscus van Rijnswou

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 27 november 1887 lag rond de 8,9 °C. De winddruk was 36 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 89%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • In het jaar 1887: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 26 januari » Slag bij Dogali: Abessinië verslaat de Italianen.
    • 22 maart » De eerste editie van de Colombiaanse krant El Espectador verschijnt.
    • 26 juli » Het eerste Esperantoboek komt uit. De verwachting is dat binnen 100 jaar de hele wereld deze taal spreekt.
    • 15 augustus » Eerste beklimming van de Mönch in Zwitserland.
    • 3 december » Oscar Carré opent aan de Weesperzijde te Amsterdam zijn Circustheater.
    • 4 december » Oprichting van de Zweedse voetbalclub Örgryte IS.
  • De temperatuur op 30 september 1914 lag tussen 7,6 °C en 14,5 °C en was gemiddeld 10,3 °C. Er was 1,6 uur zonneschijn (14%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • In het jaar 1914: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,2 miljoen inwoners.
    • 1 januari » De eerste regelmatige luchtlijn ter wereld wordt in Florida in gebruik genomen.
    • 12 april » Wielrenner Piet van Nek sr. komt zwaar ten val op de wielerbaan van Leipzig. Twee dagen later overlijdt hij.
    • 30 juli » Mobilisatie Rusland
    • 26 augustus » Begin van de Slag bij Tannenberg, het eerste Duitse succes tijdens de Eerste Wereldoorlog.
    • 6 september » Kroning van Paus Benedictus XV in Rome.
    • 19 oktober » De Eerste Slag om Ieper breekt uit.
  • De temperatuur op 1 augustus 1961 lag tussen 8,8 °C en 22,4 °C en was gemiddeld 16,0 °C. Er was 4,8 uur zonneschijn (31%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het ??. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 19 mei 1959 tot 24 juli 1964 was er in Nederland het kabinet De Quay met als eerste minister Prof. dr. J.E. de Quay (KVP).
  • In het jaar 1961: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 11,6 miljoen inwoners.
    • 3 januari » De Verenigde Staten beëindigt alle diplomatieke relaties met Cuba.
    • 15 februari » In België stort een Boeing 707 neer. 73 mensen komen om, waaronder het kunstschaatsteam van de Verenigde Staten.
    • 21 april » De Nederlander Dirk Stikker wordt de nieuwe secretaris-generaal van de NAVO.
    • 25 april » De Amerikaan Jack Kilby (Texas Instruments) krijgt octrooi op de geïntegreerde schakeling oftewel de ic-chip.
    • 4 mei » Tijdens de Nationale Dodenherdenking wordt het Vrijheidscarillon op het Plein '40-'45 in Amsterdam ingeluid.
    • 15 juni » DDR-leider Walter Ulbricht verklaart 'Niemand is van plan een muur te bouwen'.

Over de familienaam Van Rijnswou


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
R.A.Hemerik, "Parenteel Hemerik-Broekhuizen-Huner-Koper-Barink", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/parenteel-hemerik/I75496.php : benaderd 21 oktober 2026), "Franciscus van Rijnswou (1887-1961)".