Parenteel Hemerik-Broekhuizen-Huner-Koper-Barink » Johanna du Pree (1818-1904)

Persoonlijke gegevens Johanna du Pree 


Gezin van Johanna du Pree

(1) Zij is getrouwd met Jan Petiet.

Zij zijn getrouwd op 22 september 1836 te Leiden, zij was toen 18 jaar oud.Bron 1


Kind(eren):

  1. Johannes Petiet  1836-1837
  2. Elias Marcus Petiet  1838-1911 
  3. Catharina Petiet  1842-1843
  4. Johannes Petiet  1844-1928 
  5. Lodewijk Petiet  1846-1855
  6. David Petiet  1848-1848
  7. Johanna Petiet  1852-1854
  8. Catharina Petiet  1854-1856
  9. Markus Petiet  1855-1856
  10. Isaac Petiet  1857-1859
  11. Joseph Petiet  1859-1925 
  12. Isaäc Petiet  1862-1864


(2) Zij is getrouwd met Adrianus la Court.

Zij zijn getrouwd op 19 oktober 1870 te Leiden, zij was toen 52 jaar oud.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Johanna du Pree?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Johanna du Pree

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Johanna du Pree


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Verwantschap Johanna du Pree

Bronnen

  1. Erfgoed Leiden eo: Huwelijksregister van Leiden (authentiek afschrift), 1836., archiefnummer 0516, Stadsarchief van Leiden (SA III) (1816-1929), inventarisnummer 4827, aktenummer 241

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 21 september 1818 lag rond de 16,0 °C. De wind kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Typering van het weer: half bewolkt. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1818: Bron: Wikipedia
    • 5 februari » In Zweden begint de heerschappij van het Huis Bernadotte.
    • 2 maart » Ontdekking van de grafkamer van de piramide van Chefren door Giovanni Battista Belzoni.
    • 1 april » Verheffing van het Bisdom Bamberg in Beieren tot Aartsbisdom Bamberg.
    • 30 juni » Verheffing van het Bisdom Warschau in Polen tot Aartsbisdom Warschau.
    • 30 september » Willeskop wordt een gemeentewapen verleend.
    • 24 december » Stille Nacht, gecomponeerd door Franz Gruber, wordt voor het eerst uitgevoerd.
  • De temperatuur op 19 oktober 1870 lag rond de 13,8 °C. De winddruk was 10 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 84%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 4 juni 1868 tot 4 januari 1871 was er in Nederland het kabinet Van Bosse - Fock met als eerste ministers Mr. P.P. van Bosse (liberaal) en Mr. C. Fock (liberaal).
  • In het jaar 1870: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 19 juli » Begin van de Frans-Pruisische Oorlog
    • 2 augustus » Feestelijke opening van 's werelds eerste metro, onder de Theems, nabij de Tower Bridge in Londen.
    • 4 september » Keizer Napoleon III van Frankrijk wordt afgezet. De Derde Republiek wordt uitgeroepen.
    • 20 september » De Inname van Rome beëindigt de Kerkelijke Staat.
    • 27 september » Verheffing van het Apostolisch vicariaat Luxemburg tot Bisdom Luxemburg.
    • 12 december » Joseph H. Rainey uit South Carolina wordt het eerste zwarte lid van het Amerikaans Congres.
  • De temperatuur op 29 juni 1904 lag tussen 5,0 °C en 17,4 °C en was gemiddeld 12,2 °C. Er was 10,9 uur zonneschijn (65%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
  • In het jaar 1904: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,4 miljoen inwoners.
    • 8 februari » Japan valt Rusland aan; begin van de Russisch-Japanse Oorlog.
    • 12 februari » In Amsterdam wordt de eerste tentoonstelling van de Rijwiel- en Automobielindustrie (RAI) geopend.
    • 14 maart » Isabella Richaards, Surinaams politica († 1985)
    • 4 juli » Oprichting van de Duitse voetbalclub Borussia Fulda.
    • 5 november » De Engelse atleet Alfred Shrubb vestigt het werelduurrecord atletiek in Glasgow: in één uur tijd loopt hij 18742 m.
    • 15 november » Gillette verwerft patent op het veiligheidsscheermes

Over de familienaam Du Pree

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Du Pree.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Du Pree.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Du Pree (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
R.A.Hemerik, "Parenteel Hemerik-Broekhuizen-Huner-Koper-Barink", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/parenteel-hemerik/I71331.php : benaderd 6 januari 2026), "Johanna du Pree (1818-1904)".