De temperatuur op 13 september 1920 lag tussen 5,1 °C en 21,2 °C en was gemiddeld 13,6 °C. Er was 8,1 uur zonneschijn (63%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
2 februari » Estland verklaart zijn onafhankelijkheid van Rusland.
16 mei » Paus Benedictus XV verklaart de Franse vrijheidsstrijdster Jeanne d'Arc heilig.
29 juni » Bij Den Oever wordt de eerste bak zand in zee gestort voor de Amsteldiepdijk naar Wieringen. Dit kan gezien worden als voorbereiding voor de Afsluitdijk.
15 augustus » Oprichting van de Italiaanse voetbalclub Empoli FC.
5 september » België - Eerste IJzerbedevaart.
7 oktober » Het Ir. D.F. Woudagemaal te Lemmer wordt in gebruik genomen.
Trouwdag 15 augustus 1940
De temperatuur op 15 augustus 1940 lag tussen 8,8 °C en 20,2 °C en was gemiddeld 15,3 °C. Er was 1,9 mm neerslag gedurende 0,7 uur. Er was 9,4 uur zonneschijn (64%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
21 april » Het Nederlands voetbalelftal speelt tegen België. Het is de laatste interlandwedstrijd onder leiding van Bob Glendenning. Langer dan de Engelse trainer hield niemand het bij de nationale ploeg uit: op 2 november 1924 debuteerde hij.
15 juni » Sovjet-troepen vallen Litouwen binnen.
27 juli » Bugs Bunny maakt zijn entree in de cartoon A Wild Hare
15 augustus » Eerste nummer van de als ondergrondse krant begonnen La Libre Belgique.
31 oktober » Göring erkent zijn nederlaag, einde van de Slag om Engeland luchtoorlog.
29 december » Duitsland begint met bombardementen op doelen in het Verenigd Koninkrijk.
Dag van overlijden 25 november 1955
De temperatuur op 25 november 1955 lag tussen -3,1 °C en 4,3 °C en was gemiddeld 0,9 °C. Er was 0,1 mm neerslag gedurende 0,3 uur. Er was 6,0 uur zonneschijn (72%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: R.A.Hemerik, "Parenteel Hemerik-Broekhuizen-Huner-Koper-Barink", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/parenteel-hemerik/I67694.php : benaderd 16 oktober 2026), "Jacoba Passchier (1920-1955)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.