Parenteel Hemerik-Broekhuizen-Huner-Koper-Barink » Willem van den Nieuwendijk (1893-1957)

Persoonlijke gegevens Willem van den Nieuwendijk 


Gezin van Willem van den Nieuwendijk

Hij is getrouwd met Elsje Onderwater.

Zij zijn getrouwd op 16 mei 1917 te Leiden, hij was toen 23 jaar oud.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Willem van den Nieuwendijk?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Willem van den Nieuwendijk

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Willem van den Nieuwendijk

Jan Bavelaar
1837-1900

Willem van den Nieuwendijk
1893-1957

1917

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Verwantschap Willem van den Nieuwendijk

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 12 november 1893 lag rond de -1,0 °C. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 85%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 21 augustus 1891 tot 9 mei 1894 was er in Nederland het kabinet Van Tienhoven met als eerste minister Mr. G. van Tienhoven (unie-liberaal).
  • In het jaar 1893: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 23 februari » In Duitsland wordt octrooi verleend op de revolutionaire dieselmotor van Rudolf Diesel.
    • 10 maart » Ivoorkust wordt een Franse kolonie.
    • 15 april » Oprichting van de Christene Volkspartij.
    • 12 juni » Paus Leo XIII creëert vijf nieuwe kardinalen, onder wie de Italiaanse bisschop van Mantua Giuseppe Sarto.
    • 25 juli » Opening van het Kanaal van Korinthe.
    • 15 november » Oprichting van de Zwitserse voetbalclub FC Basel.
  • De temperatuur op 16 mei 1917 lag tussen 9,3 °C en 12,9 °C en was gemiddeld 10,3 °C. Er was 2,3 uur zonneschijn (15%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • In het jaar 1917: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,5 miljoen inwoners.
    • 16 april » Vladimir Lenin keert terug naar Sint-Petersburg na jaren ballingschap.
    • 30 april » Bij een vergissingsbombardement op Zierikzee komen drie personen om het leven. Een Brits vliegtuig had verkeerd genavigeerd en was in de veronderstelling boven België te vliegen.
    • 4 juni » De eerste Pulitzerprijs wordt uitgereikt.
    • 26 juni » De eerste Amerikaanse troepen landen in Frankrijk.
    • 12 juli » Troonsafstand van koning Constantijn I van Griekenland.
    • 8 december » De Turken, onder bevel van Erich von Falkenhayn, plannen een aanval op de Britse linies van Edmund Allenby. De Slag om Jeruzalem is begonnen.
  • De temperatuur op 1 oktober 1957 lag tussen 2,9 °C en 13,8 °C en was gemiddeld 8,4 °C. Er was 5,4 uur zonneschijn (46%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 13 oktober 1956 tot 22 december 1957 was er in Nederland het kabinet Drees III met als eerste minister Dr. W. Drees (PvdA).
  • In het jaar 1957: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 11,0 miljoen inwoners.
    • 2 januari » De AOW (Algemene Ouderdomswet) gaat in Nederland in.
    • 4 januari » Elvis Presley wordt goedgekeurd voor militaire dienst.
    • 20 maart » Éamon de Valera wordt voor de derde keer Taoiseach (premier van Ierland).
    • 28 september » België - Inhuldiging van de 'kleine ring' rond Brussel.
    • 14 oktober » In Valencia (Spanje) stroomt de rivier Turia over waardoor het oude centrum van de stad zwaar wordt getroffen. Als gevolg van deze ramp komen meer dan 400 personen om het leven.
    • 14 november » Vliegramp Bussum.

Over de familienaam Van den Nieuwendijk


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
R.A.Hemerik, "Parenteel Hemerik-Broekhuizen-Huner-Koper-Barink", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/parenteel-hemerik/I62932.php : benaderd 25 oktober 2026), "Willem van den Nieuwendijk (1893-1957)".