De temperatuur op 4 september 1887 lag rond de 14,4 °C. Er was 2 mm neerslag. De winddruk was 3 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 94%. Bron: KNMI
26 januari » Slag bij Dogali: Abessinië verslaat de Italianen.
13 maart » Aleksandr Oeljanov, de broer van Lenin pleegt een moordaanslag op tsaar Alexander III. In totaal 74 mensen worden hierbij opgepakt. De meesten worden vrijgelaten maar Aleksandr wordt terechtgesteld op 20 mei 1887 in Sjlisselburg.
22 maart » De eerste editie van de Colombiaanse krant El Espectador verschijnt.
12 juli » Oprichting van Odense Cricketklub, waar twee jaar later de Deense voetbalclub Odense BK uit voortkomt.
26 juli » Het eerste Esperantoboek komt uit. De verwachting is dat binnen 100 jaar de hele wereld deze taal spreekt.
4 december » Oprichting van de Zweedse voetbalclub Örgryte IS.
Trouwdag 7 maart 1923
De temperatuur op 7 maart 1923 lag tussen 3,8 °C en 9,9 °C en was gemiddeld 6,6 °C. Er was 9,7 mm neerslag. Er was 1,5 uur zonneschijn (13%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
16 februari » Howard Carter opent het graf van farao Toetanchamon dat gevuld bleek met schatten.
15 april » Insuline wordt voor de eerste keer algemeen beschikbaar voor lijders aan suikerziekte.
14 juni » Warren G. Harding gebruikt als eerste Amerikaanse president de radio.
23 juni » Oprichting van de Roemeense voetbalclub Rapid Boekarest.
21 juli » In Nederland begint de HDO, de voorloper van de AVRO, met radio-uitzendingen.
16 oktober » The Walt Disney Company wordt opgericht door Walt Disney en zijn broer Roy Disney.
Dag van overlijden 6 maart 1956
De temperatuur op 6 maart 1956 lag tussen 1,8 °C en 6,2 °C en was gemiddeld 4,3 °C. Er was 6,8 mm neerslag gedurende 5,7 uur. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: R.A.Hemerik, "Parenteel Hemerik-Broekhuizen-Huner-Koper-Barink", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/parenteel-hemerik/I61554.php : benaderd 10 oktober 2026), "Cornelia Johanna van der Nat (1887-1956)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.