De temperatuur op 17 januari 1887 lag rond de -4,7 °C. De winddruk was 4 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 81%. Bron: KNMI
26 januari » Slag bij Dogali: Abessinië verslaat de Italianen.
3 juni » Oprichting van de Argentijnse gymnastiek- en schermclub Club de Gimnasia y Esgrima de La Plata.
4 juni » In Parijs wordt het Institute Pasteur opgericht.
15 augustus » Eerste beklimming van de Mönch in Zwitserland.
21 augustus » Oprichting van de Noorse sociaaldemocratische partij genaamd Det Norske Arbeiderpartiet.
1 september » Oprichting van de Elektrotechnische Fabriek N.V., later Getronics genaamd, door Groeneveld en van der Pol.
Trouwdag 14 juli 1909
De temperatuur op 14 juli 1909 lag tussen 11,5 °C en 20,5 °C en was gemiddeld 16,2 °C. Er was 5,6 uur zonneschijn (34%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
16 februari » Ernest Shackleton bereikt de magnetische zuidpool.
31 maart » De kiel van de Titanic wordt gelegd.
22 april » Scheepsramp op de Zuiderzee nabij Lemmer, 7 doden.
24 juni » Oprichting van de Chileense voetbalclub CD Everton in Viña del Mar.
20 juli » Georges Clemenceau dient zijn ontslag in als premier van Frankrijk.
23 december » Albert I van België wordt koning.
Dag van overlijden 15 mei 1958
De temperatuur op 15 mei 1958 lag tussen 8,0 °C en 14,7 °C en was gemiddeld 10,6 °C. Er was 0,3 mm neerslag gedurende 0,2 uur. Er was 3,9 uur zonneschijn (25%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: R.A.Hemerik, "Parenteel Hemerik-Broekhuizen-Huner-Koper-Barink", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/parenteel-hemerik/I5581.php : benaderd 22 oktober 2026), "Michiel Johannes van den Berg (1887-1958)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.