De temperatuur op 20 april 1886 lag rond de 5,8 °C. De winddruk was 16 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 97%. Bron: KNMI
29 mei » John Pemberton begint Coca-Cola te adverteren.
3 juli » Carl Benz maakt een proefritje met zijn eerste auto, te Mannheim.
23 juli » De eerste auto's van Gottlieb Daimler komen op de markt.
4 september » De Noord-Amerikaanse indianenleider Geronimo geeft zich over.
31 oktober » Opening van de Dom Luis I-brug in de Portugese stad Porto.
29 december » Zaligverklaring van 54 Engelse martelaren, onder wie John Fisher en Thomas More.
Trouwdag 2 oktober 1912
De temperatuur op 2 oktober 1912 lag tussen 3,0 °C en 12,8 °C en was gemiddeld 8,9 °C. Er was 0,7 mm neerslag. Er was 2,0 uur zonneschijn (17%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
1 januari » In China wordt de republiek uitgeroepen.
12 februari » China gaat over op de gregoriaanse kalender.
30 maart » Frankrijk vormt een protectoraat over Marokko.
18 mei » George Horine, een Californische student, springt bij wedstrijden in het stadion van de Stanford-universiteit ter voorbereiding van de Olympische Spelen als eerste atleet 2 meter hoog.
15 juni » Oprichting van de Poolse voetbalclub Warta Poznań.
4 augustus » De 53-jarige Noorse schrijver Knut Hamsun voltooit zijn romantrilogie De Zwerver.
Dag van overlijden 6 maart 1955
De temperatuur op 6 maart 1955 lag tussen -0,8 °C en 4,9 °C en was gemiddeld 1,3 °C. Er was 0,2 mm neerslag. Er was 7,9 uur zonneschijn (71%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: R.A.Hemerik, "Parenteel Hemerik-Broekhuizen-Huner-Koper-Barink", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/parenteel-hemerik/I5109.php : benaderd 10 oktober 2026), "Abraham van den Berg (1886-1955)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.