Parenteel Hemerik-Broekhuizen-Huner-Koper-Barink » Bartholomeus de Kler (1788-1876)

Persoonlijke gegevens Bartholomeus de Kler 

  • Hij is geboren november 1788 in Leiden.
  • Hij werd gedoopt op 27 november 1788 in Leiden.
  • Beroepen:
    • Kruideniersknecht.
    • Warmoezenier.
    • Warmoeziersknecht.
    • Wever.
  • Woonachtig:
    • Middelstegracht, wijk 7, no. 552, Leiden.
    • Oranjegracht, wijk 8, no 558, Leiden.
    • Waardgracht, wijk 8 no 541, Leiden.
    • Waardgragt, kanton 3, wijk 8, no 534, Leiden.
  • Hij is overleden op 11 februari 1876 in Leiden, hij was toen 87 jaar oud.Bron 1
  • Een kind van Bartholomeus de Kler en Sara Hoefsmit
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 11 augustus 2022.

Gezin van Bartholomeus de Kler

Hij is getrouwd met Maria de Haas.

Toestemming voor het huwelijk is 20 juli 1809 verkregen te Leiden.

Zij zijn getrouwd op 5 augustus 1809 te Leiden, hij was toen 20 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Sara de Kler  1810-1887 
  2. Nicolaas de Kler  1812-1883 
  3. Maria de Kler  1814-1884 
  4. Judith de Kler  1818-1862 
  5. Catharina de Kler  1822-1888 
  6. Petronella de Kler  1824-1893 
  7. Johannes de Kler  1826-1899 
  8. Agatha de Kler  1828-1829
  9. Willem de Kler  1830-1831

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Bartholomeus de Kler?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Bartholomeus de Kler

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Bartholomeus de Kler

Bart de Kler
1728-1800
Sara Hoefsmit
1767-1849

Bartholomeus de Kler
1788-1876

1809

Maria de Haas
1788-1878

Sara de Kler
1810-1887
Maria de Kler
1814-1884

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Verwantschap Bartholomeus de Kler

Bronnen

  1. Erfgoed Leiden eo: Overlijdensakten 1876, archiefnummer 0516, Stadsarchief van Leiden (Stadsbestuur (SA III)) (1816-1929), inventarisnummer 4997, aktenummer 137 Gemeente Leiden

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 27 november 1788 lag rond de -4,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-oosten. Typering van het weer: betrokken. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1788: Bron: Wikipedia
    • 2 januari » Georgia ondertekent als vierde staat de grondwet van de Verenigde Staten.
    • 9 januari » Connecticut ratificeert de Grondwet van de Verenigde Staten van Amerika en treedt toe tot de Unie als 5e staat.
    • 6 februari » Massachusetts ratificeert de grondwet van de Verenigde Staten en treedt toe tot de Unie als zesde staat.
    • 23 mei » South Carolina wordt de achtste staat van de Verenigde Staten.
    • 1 juni » Kapitein William Bligh licht het anker in de Valsbaai en zet koers naar de Oost met zijn schip de HMAV Bounty.
    • 28 november » Karel Christiaan van Nassau-Weilburg wordt opgevolgd door zijn zoon Frederik Willem.
  • De temperatuur op 5 augustus 1809 lag rond de 16,0 °C. Er was 44 mm neerslagDe wind kwam overheersend uit het westen. Typering van het weer: half bewolkt. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1809: Bron: Wikipedia
    • 4 maart » James Madison wordt beëdigd als 4de president van de Verenigde Staten.
    • 18 april » Tilburg verkrijgt stadsrechten van toenmalig koning Lodewijk Napoleon Bonaparte, vorst van het koninkrijk Holland.
    • 13 mei » Napoleon Bonaparte trekt in de Vijfde Coalitieoorlog opnieuw Wenen binnen.
    • 16 augustus » Op initiatief van Wilhelm von Humboldt wordt in Berlijn een nieuwe universiteit opgericht, de huidige Humboldt-Universität.
    • 7 september » Vrede van Fredrikshamn: einde Finse Oorlog tussen Zweden en Rusland.
  • De temperatuur op 11 februari 1876 lag rond de 1,7 °C. Er was 1 mm neerslag. De winddruk was 4 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-noord-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 93%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 augustus 1874 tot 3 november 1877 was er in Nederland het kabinet Heemskerk - Van Lijnden van Sandenburg met als eerste ministers Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief) en Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (AR).
  • In het jaar 1876: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 31 januari » De regering van de Verenigde Staten dwingt alle indianen in reservaten te gaan wonen.
    • 14 februari » Alexander Graham Bell vraagt patent aan op de telefoon; twee uur later doet Elisha Gray hetzelfde.
    • 7 maart » Alexander Graham Bell ontvangt patent voor de telefoon.
    • 10 maart » Eerste succesvolle telefoongesprek: Alexander Graham Bell spreekt "Mr. Watson, come here, I want to see you."
    • 8 augustus » Thomas Alva Edison verkrijgt octrooi op de stencilmachine.
    • 23 december » Begin van de Conferentie van Constantinopel tussen vijf Europese grootmachten.

Over de familienaam De Kler

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam De Kler.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over De Kler.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam De Kler (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
R.A.Hemerik, "Parenteel Hemerik-Broekhuizen-Huner-Koper-Barink", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/parenteel-hemerik/I43463.php : benaderd 4 januari 2026), "Bartholomeus de Kler (1788-1876)".