14 januari » In Amsterdam breekt een spoorwegstaking uit.
11 maart » België - Priester Adolf Daens houdt in het Parlement een toespraak tegen de Katholieke partij.
16 juni » Apotheker Caleb Bradham brouwt zijn eerste flesje Pepsi-Cola.
16 juni » Henry Ford richt de Ford Motor Company op in Detroit.
1 juli » Vertrek van de eerste Ronde van Frankrijk.
17 december » Orville Wright maakt de eerste gemotoriseerde vlucht ter wereld, met de Wright Flyer (of mogelijk de Flyer I) te Kitty Hawk.
Trouwdag 30 maart 1927
De temperatuur op 30 maart 1927 lag tussen 2,4 °C en 10,6 °C en was gemiddeld 6,8 °C. Er was 4,5 mm neerslag. Er was 0,4 uur zonneschijn (3%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
24 mei » Oprichting van de Chileense voetbalclub Universidad de Chile.
17 juli » De Luxemburgse wielrenner Nicolas Frantz wint de 21e editie van de Ronde van Frankrijk.
6 november » In Lima behaalt het Peruviaans voetbalelftal de grootste overwinning uit de geschiedenis van de nationale ploeg door Bolivia met 9-0 te verslaan.
12 november » Leon Trotski wordt uit de communistische partij van de Sovjet-Unie gezet. Stalin is nu feitelijk alleenheerser.
20 november » Het Argentijns voetbalelftal wint voor de derde keer de Copa América door in de voorlaatste wedstrijd met 3-2 te winnen van titelverdediger Uruguay.
14 december » Irak wordt onafhankelijk van het Verenigd Koninkrijk.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: R.A.Hemerik, "Parenteel Hemerik-Broekhuizen-Huner-Koper-Barink", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/parenteel-hemerik/I39085.php : benaderd 11 oktober 2026), "Petronella Maria van Iterson (1903-)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.