De temperatuur op 25 mei 1863 lag rond de 14,0 °C. De winddruk was 3 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 43%. Bron: KNMI
30 maart » Prins Wilhelm Georg van Sleeswijk-Holstein-Sonderburg-Glücksburg wordt koning George I van Griekenland.
21 april » Stichting van het Bahá'í-geloof (dag van Ridván).
15 juli » Aanslag op aartsbisschop Joannes Zwijsen van Utrecht in zijn huis te Haaren. De bisschop heeft schotwonden in zijn rechterarm en -zijde maar overleeft de aanslag. De zaak is nooit opgehelderd.
11 augustus » Cambodja wordt een protectoraat van Frankrijk.
3 oktober » President van de Verenigde Staten Abraham Lincoln maakt van Thanksgiving Day een nationale feestdag.
4 november » Première van de opera Les Troyens à Carthage van Hector Berlioz in Parijs.
Trouwdag 3 januari 1884
De temperatuur op 3 januari 1884 lag rond de 6,1 °C. Er was 0.3 mm neerslag. De winddruk was 3 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 98%. Bron: KNMI
4 januari » Oprichting van de Fabian Society, voorloper van de Britse Labour Party.
31 augustus » In Gent verschijnt het eerste socialistische dagblad van België, de Vooruit.
23 september » Herman Hollerith patenteert zijn mechanische optelmachine.
1 oktober » Oprichting van de Deense krant Politiken in Kopenhagen.
1 november » Oprichting van de Gaelic Athletic Association in Thurles, Ierland.
6 december » Het Washington Monument is voltooid.
Dag van overlijden 15 juni 1941
De temperatuur op 15 juni 1941 lag tussen 11,5 °C en 16,6 °C en was gemiddeld 13,5 °C. Er was 1,5 mm neerslag gedurende 3,4 uur. Er was 0,1 uur zonneschijn (1%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
4 februari » De Maasbode wordt door de Duitse bezetter verboden en verschijnt niet meer.
4 maart » Groot-Brittannië start in de Tweede Wereldoorlog Operatie Claymore, een invasie van de Noorse eilandengroep Lofoten.
13 juni » De Vichy-regering gebiedt alle (niet-Franse) joodse burgers in het niet-bezette deel van Frankrijk te interneren. De anti-joodse maatregel zou een eigen initiatief zijn van de Vichy-regering.
26 november » Libanon wordt onafhankelijk van Frankrijk.
28 november » De Nederlandse onderzeeboot O 21 onder commando van Ltz I J.F. van Dulm brengt in de Golf van Cagliari de Duitse onderzeeboot U 95 tot zinken.
7 december » In reactie op de Japanse aanval op Pearl Harbor raken de Verenigde Staten officieel betrokken bij de Tweede Wereldoorlog.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: R.A.Hemerik, "Parenteel Hemerik-Broekhuizen-Huner-Koper-Barink", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/parenteel-hemerik/I3505.php : benaderd 20 oktober 2026), "Maria Bedijn (1863-1941)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.