De temperatuur op 5 oktober 1881 lag rond de 7,7 °C. De winddruk was 3 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 67%. Bron: KNMI
Van 20 augustus 1879 tot 23 april 1883 was er in Nederland het kabinet Van Lijnden van Sandenburg met als eerste minister Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (conservatief-AR).
4 maart » Een studie in rood, het eerste Sherlock Holmes verhaal begint.
30 juni » Opening van het Széchenyibad in het Hongaarse hoofdstad Boedapest.
23 juli » De Internationale Gymnastiekfederatie wordt opgericht in Luik.
15 augustus » Opening van de Internationale Elektriciteitstentoonstelling in Parijs.
20 september » Chester A. Arthur legt de eed af als 21ste President van de Verenigde Staten.
8 december » Het Ringtheater te Wenen brandt af (zie Ringtheaterbrand).
Dag van overlijden 3 augustus 1943
De temperatuur op 3 augustus 1943 lag tussen 12,7 °C en 21,2 °C en was gemiddeld 17,0 °C. Er was 0,3 mm neerslag gedurende 0,1 uur. Er was 1,4 uur zonneschijn (9%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
23 januari » Britse troepen veroveren Tripoli op de asmogendheden.
14 februari » Operatie Brandy - nachtelijke Britse commando-operatie tijdens de Tweede Wereldoorlog op Florø, een havenplaats aan de westkust van Noorwegen.
31 maart » Bombardement op het westen van Rotterdam, 326 doden en vierhonderd gewonden.
7 oktober » Japan executeert 100 Amerikaanse gevangenen op Wake.
4 december » Het Joegoslavische Verzet vormt een voorlopige regering.
13 december » De geallieerden bombarderen Schiphol in zijn geheel plat, waardoor de luchthaven voor de rest van de oorlog wordt uitgeschakeld
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: R.A.Hemerik, "Parenteel Hemerik-Broekhuizen-Huner-Koper-Barink", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/parenteel-hemerik/I28284.php : benaderd 30 september 2026), "Nicolaas Glasbergen (1881-1943)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.