De temperatuur op 24 mei 1921 lag tussen 9,4 °C en 27,3 °C en was gemiddeld 18,8 °C. Er was 14,0 uur zonneschijn (87%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
28 januari » Albert Einstein zet heel de wereld op zijn kop. In een redevoering in Berlijn beweert hij dat het universum gemeten kan worden.
5 mei » Het parfum Chanel Nº5 wordt gelanceerd.
24 mei » De Belgische regering verleent het stakingsrecht aan de vakbonden.
8 september » Eerste Miss America-verkiezing.
1 december » Oprichting van het rooms-katholieke Apostolisch vicariaat Siberië.
18 december » Het Pools voetbalelftal speelt de eerste interland uit de geschiedenis van het land. In Boedapest wordt met 1-0 verloren van Hongarije.
Trouwdag 24 maart 1949
De temperatuur op 24 maart 1949 lag tussen 3,0 °C en 16,7 °C en was gemiddeld 10,1 °C. Er was 10,7 uur zonneschijn (86%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
Van 7 augustus 1948 tot 15 maart 1951 was er in Nederland het kabinet Drees - Van Schaik met als eerste ministers Dr. W. Drees (PvdA) en Mr. J.R.H. van Schaik (KVP).
14 mei » Benoeming van Léon Lommel tot bisschop-coadjutor met recht van opvolging van Luxemburg.
23 mei » Vestiging van de Bondsrepubliek Duitsland, (inclusief de voormalige geallieerde bezettingszones waaronder West-Berlijn), met als hoofdstad Bonn. De grondwet van West-Duitsland treedt tevens in werking.
14 juli » Rusland doorbreekt het Amerikaanse monopolie op kernwapens met een atoomexplosie in Siberië.
29 augustus » Het Koningin Wilhelminafonds voor Kankerbestrijding wordt opgericht.
8 september » Geallieerde legers verlaten Berlijn definitief.
12 september » Na een verschijningsverbod van vier jaar mag het dagblad De Telegraaf weer verschijnen.
Dag van overlijden 2 juli 1984
De temperatuur op 2 juli 1984 lag tussen 9,2 °C en 17,4 °C en was gemiddeld 12,4 °C. Er was 1,8 mm neerslag gedurende 2,3 uur. Er was 1,4 uur zonneschijn (8%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: R.A.Hemerik, "Parenteel Hemerik-Broekhuizen-Huner-Koper-Barink", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/parenteel-hemerik/I2611.php : benaderd 18 oktober 2026), "Jacobus BARINK (1921-1984)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.