1 januari » Oprichting van het Gemenebest van Australië.
17 februari » Oprichting van de Noorse voetbalclub Ranheim Fotball.
25 februari » Oprichting van de United States Steel Corporation.
21 maart » Op de rede van Vlissingen wordt het Engelse schip Tay aangevaren door het Duitse Chemnitz, 14 doden.
27 maart » Oprichting van de Zwitserse voetbalclub Brühl St. Gallen.
10 december » De eerste Nobelprijs wordt uitgereikt.
Dag van overlijden 30 mei 1983
De temperatuur op 30 mei 1983 lag tussen 3,9 °C en 16,2 °C en was gemiddeld 11,0 °C. Er was 1,5 uur zonneschijn (9%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
22 maart » Chaim Herzog wordt gekozen als president van Israël.
10 april » Hennie Kuiper wint de wielerklassieker Parijs-Roubaix.
18 april » De zwarte Amerikaanse Alice Walker krijgt de Pulitzerprijs voor haar boek The Color Purple.
5 juni » In Valdivia wordt de Chileense voetbalclub Deportes Valdivia opgericht.
12 oktober » Het Nederlands voetbalelftal buigt in Dublin een 2-0-achterstand tegen Ierland om in een 3-2-overwinning. Ruud Gullit (tweemaal) en Marco van Basten scoren na rust voor Oranje in het EK-kwalificatieduel. Verdediger Sonny Silooy (Ajax) maakt zijn debuut voor Oranje.
21 december » Tot ontzetting van Nederland wint naaste concurrent Spanje in Sevilla met 12-1 van laagvlieger Malta. Oranje is daardoor op doelsaldo uitgeschakeld voor deelname aan het EK voetbal 1984.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: R.A.Hemerik, "Parenteel Hemerik-Broekhuizen-Huner-Koper-Barink", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/parenteel-hemerik/I25422.php : benaderd 20 oktober 2026), "Izak Fasseur (1901-1983)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.