De temperatuur op 10 februari 1906 lag tussen -3,0 °C en 2,5 °C en was gemiddeld 0,1 °C. Er was 2,5 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 6 Bft (krachtige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
1 januari » Het Nederlands Verbond van Vakverenigingen (NVV) wordt opgericht. Henri Polak wordt voorzitter.
1 februari » In Rotterdam wordt de korfbalclub RSC Velox opgericht.
7 februari » Benoeming van Désiré-Joseph Mercier tot aartsbisschop van Mechelen en primaat van de Belgische kerkprovincie.
15 juni » Aanvaring tussen twee schepen nabij Den Helder, 11 doden.
22 september » Oprichting Wassenaarse hockeyclub HGC.
22 november » In Bilthoven wordt de Stichtse Cricket en Hockey Club (SCHC) opgericht.
Trouwdag 25 februari 1925
De temperatuur op 25 februari 1925 lag tussen 3,1 °C en 6,4 °C en was gemiddeld 4,4 °C. Er was 1,9 mm neerslag. Er was 0,4 uur zonneschijn (4%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
Van 4 augustus 1925 tot 8 maart 1926 was er in Nederland het kabinet Colijn I met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
8 januari » De eerste officiële voorloper van de Avrobode, de Radio Luistergids, verschijnt.
12 april » Oprichting van de Boliviaanse voetbalclub Club Bolívar.
16 april » In Sofia vinden bij een bomaanslag in de Sveta Nedeliakathedraal 150 mensen de dood.
21 juli » In Dayton Tennessee, wordt middelbareschoolleraar biologie John T. Scopes schuldig bevonden aan het onderwijzen van de evolutietheorie in zijn klas. Hij krijgt een boete van $100.
26 juli » De Belg André Massaux vestigt een nieuw wereldrecord zweefvliegen (duurvlucht) door 10 uur en 41 minuten in de lucht te blijven.
16 september » Oprichting Rotterdamse hockeyclub HC Rotterdam.
Dag van overlijden 13 oktober 1990
De temperatuur op 13 oktober 1990 lag tussen 11,4 °C en 23,6 °C en was gemiddeld 16,9 °C. Er was 4,8 uur zonneschijn (44%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
21 januari » Opening van het voetbalstadion Stade du Roudourou in Guingamp.
3 april » Koning Boudewijn wil de abortuswet niet tekenen en stapt voor een dag op als koning. De enige dag in de Belgische geschiedenis zonder koning.
23 april » Li Peng, de Chinese eerste minister, brengt een vierdaags staatsbezoek aan de Sovjet-Unie. Het is de eerste keer sinds 1964 dat de Sovjet-Unie zo'n hoog Chinees bezoek krijgt.
24 juli » Meer dan een miljoen Bulgaren geven gehoor aan de stakingsoproep van de onafhankelijke vakbonden, die het parlement verwijten te traag te opereren en zich meer bezig te houden met procedurele zaken dan met concrete hervormingen.
28 september » De TGV-Atlantique wordt in gebruik genomen.
30 december » Begin van een burgeroorlog in de hoofdstad van Somalië, Mogadishu.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: R.A.Hemerik, "Parenteel Hemerik-Broekhuizen-Huner-Koper-Barink", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/parenteel-hemerik/I22715.php : benaderd 19 oktober 2026), "Adriana Johanna van Egmond (1906-1990)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.