Parenteel Hemerik-Broekhuizen-Huner-Koper-Barink » Machiel Dubbeldeman (1887-1945)

Persoonlijke gegevens Machiel Dubbeldeman 


Gezin van Machiel Dubbeldeman

Hij is getrouwd met Johanna van Weeren.

Zij zijn getrouwd op 12 juni 1907 te Leiden, hij was toen 20 jaar oud.

Machiel Dubbeldeman (1887) en Johanna Dubbeldeman-van Weeren (1884) werden gearresteerd in de avond en nacht van 15 op 16 mei 1944 tijdens de razzia in de wijk De Kooi. De Sipo/SD was op zoek naar hun zoon Joop Dubbeldeman, die verdacht werdvan betrokkenheid bij acties van een illegale organisatie. Machiel Dubbeldeman, die van 1936 tot 1939 lid van de Leidse gemeenteraad was geweest voor de SDAP, stierf op 31 mei 1945 in KZ Bergen-Belsen, Johanna op 5 maart 1945 in KZ Ravensbrück. Hunnamen staan op het (oorlogs)monument De Naald.

Kind(eren):



Tweede Wereldoorlogslachtoffer


Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Machiel Dubbeldeman?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Machiel Dubbeldeman

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Machiel Dubbeldeman

Machiel Dubbeldeman
1887-1945

1907

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Verwantschap Machiel Dubbeldeman

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 27 mei 1887 lag rond de 15,4 °C. De winddruk was 4 kgf/m2 en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 67%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • In het jaar 1887: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 26 januari » Slag bij Dogali: Abessinië verslaat de Italianen.
    • 13 maart » Aleksandr Oeljanov, de broer van Lenin pleegt een moordaanslag op tsaar Alexander III. In totaal 74 mensen worden hierbij opgepakt. De meesten worden vrijgelaten maar Aleksandr wordt terechtgesteld op 20 mei 1887 in Sjlisselburg.
    • 26 juli » Het eerste Esperantoboek komt uit. De verwachting is dat binnen 100 jaar de hele wereld deze taal spreekt.
    • 15 augustus » Eerste beklimming van de Mönch in Zwitserland.
    • 21 augustus » Oprichting van de Noorse sociaaldemocratische partij genaamd Det Norske Arbeiderpartiet.
    • 1 september » Emile Berliner vraagt octrooi aan op de grammofoonplaat.
  • De temperatuur op 12 juni 1907 lag tussen 10,8 °C en 18,2 °C en was gemiddeld 14,5 °C. Er was 7,6 mm neerslag. Er was 0,7 uur zonneschijn (4%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 17 augustus 1905 tot 11 februari 1908 was er in Nederland het kabinet De Meester met als eerste minister Mr. Th. de Meester (unie-liberaal).
  • In het jaar 1907: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,6 miljoen inwoners.
    • 6 januari » In Rome opent Maria Montessori haar eerste school waar ze haar didactische hervormingsplannen wil verwezenlijken.
    • 13 januari » Oprichting van de Zweedse voetbalclub Degerfors IF.
    • 26 februari » Oprichting van de Bataafse Petroleum Maatschappij in Den Haag.
    • 16 april » Paus Pius X creëert zeven nieuwe kardinalen, onder wie de Belgische aartsbisschop van Mechelen Désiré-Joseph Mercier.
    • 19 mei » Oprichting van de Finse voetbalbond, de Suomen Palloliitto.
    • 31 augustus » De Brits-Russische Conventie vindt plaats, over problemen met Perzië, Afghanistan en Tibet.
  • De temperatuur op 31 mei 1945 lag tussen 6,9 °C en 18,1 °C en was gemiddeld 12,8 °C. Er was 9,3 uur zonneschijn (57%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • Van 23 februari 1945 tot 24 juni 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy III met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • Van 24 juni 1945 tot 3 juli 1946 was er in Nederland het kabinet Schermerhorn - Drees met als eerste ministers Prof. ir. W. Schermerhorn (VDB) en W. Drees (PvdA).
  • In het jaar 1945: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 9,2 miljoen inwoners.
    • 27 januari » Het Rode Leger bevrijdt het inmiddels grotendeels verlaten concentratiekamp Auschwitz.
    • 23 februari » Amerikaanse mariniers planten de vlag op Iwo Jima.
    • 12 april » Franklin D. Roosevelt overlijdt, Harry S. Truman wordt ingezworen als president van de VS
    • 5 mei » Bespreking over voorwaarden capitulatie van het Duitse leger in Nederland op het einde van de Tweede Wereldoorlog. Dit is de basis voor Bevrijdingsdag.
    • 28 augustus » In Argentinië wordt de krant Clarín opgericht.
    • 27 december » Het eiland Schiermonnikoog wordt als "vijandelijk vermogen" officieel onteigend door de Nederlandse staat.

Over de familienaam Dubbeldeman


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
R.A.Hemerik, "Parenteel Hemerik-Broekhuizen-Huner-Koper-Barink", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/parenteel-hemerik/I21258.php : benaderd 18 oktober 2026), "Machiel Dubbeldeman (1887-1945)".