Parenteel Hemerik-Broekhuizen-Huner-Koper-Barink » Maria van Leeuwen (1918-)

Persoonlijke gegevens Maria van Leeuwen 

De auteur van deze publicatie heeft toestemming van de persoon in kwestie (voor zover het een levende persoon betreft) voor het vermelden van de gegevens.


Gezin van Maria van Leeuwen

Zij is getrouwd met Abraham Kaapaan.

Zij zijn getrouwd op 1 september 1943 te Leiden, zij was toen 25 jaar oud.Bron 2

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Maria van Leeuwen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Maria van Leeuwen

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Maria van Leeuwen

Andries Plu
1843-????
Sara Plu
1879-1953

Maria van Leeuwen
1918-????

1943

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Verwantschap Maria van Leeuwen

Bronnen

  1. Erfgoed Leiden eo: Geboorteregister van Leiden (gesplitst), 1918., archiefnummer 0516, Stadsarchief van Leiden (SA III) (1816-1929), inventarisnummer 4784, aktenummer 1173
  2. Erfgoed Leiden eo: Huwelijksregister van Leiden, 1943, archiefnummer 1005, Ambtenaar van de Burgerlijke Stand van Leiden (1929-1993), inventarisnummer 73, aktenummer 567

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 19 augustus 1918 lag tussen 11,3 °C en 19,0 °C en was gemiddeld 15,1 °C. Er was 4,0 uur zonneschijn (28%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1918: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,6 miljoen inwoners.
    • 27 januari » De Finse Burgeroorlog breekt uit.
    • 14 juni » De Nederlandse regering besluit de Zuiderzeewerken te gaan uitvoeren.
    • 3 juli » Suze Groeneweg treedt als eerste vrouwelijke lid toe tot de Tweede Kamer.
    • 11 november » De Britse regering erkent de onafhankelijkheid van Letland.
    • 12 november » Oostenrijk wordt een republiek.
    • 1 december » IJsland wordt onafhankelijk van Denemarken
  • De temperatuur op 1 september 1943 lag tussen 9,4 °C en 19,5 °C en was gemiddeld 14,4 °C. Er was 1,1 uur zonneschijn (8%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • In het jaar 1943: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 9,1 miljoen inwoners.
    • 22 februari » Leden van de Duitse verzetsorganisatie de Weiße Rose worden door de nazi's geëxecuteerd.
    • 18 augustus » Nachtelijk bombardement op Peenemünde, uitgevoerd door de RAF onder de codenaam Operation Hydra.
    • 28 augustus » De Deense regering treedt af nadat de Duitse bezetter een ultimatum heeft gesteld omtrent het straffen van verzetsstrijders.
    • 12 september » Naar eerst in 'huisarrest' gezeten te hebben wordt Benito Mussolini bevrijdt door de Duitsers, onder leiding van Otto Skorzeny.
    • 10 oktober » Enschede wordt gebombardeerd door Amerikaanse bommenwerpers die het op Vliegveld Twente hebben gemunt. Er vallen 151 doden en 104 zwaargewonden.
    • 18 oktober » De schrijver A.M. de Jong wordt door Nederlandse SS'ers vermoord, een van de zgn. Silbertanne-acties.

Over de familienaam Van Leeuwen


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
R.A.Hemerik, "Parenteel Hemerik-Broekhuizen-Huner-Koper-Barink", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/parenteel-hemerik/I184014.php : benaderd 25 oktober 2026), "Maria van Leeuwen (1918-)".