Parenteel Hemerik-Broekhuizen-Huner-Koper-Barink » Hendrik Distelvelt (1916-1992)

Persoonlijke gegevens Hendrik Distelvelt 


Gezin van Hendrik Distelvelt

Hij is getrouwd met Maria Velthuijzen.

Zij zijn getrouwd op 16 november 1938 te Leiden, hij was toen 22 jaar oud.Bron 3

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Hendrik Distelvelt?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Hendrik Distelvelt

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Hendrik Distelvelt


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Verwantschap Hendrik Distelvelt

Bronnen

  1. Rtg
  2. Historische Kranten, Erfgoed Leiden en Omstreken Leidsch Dagblad | 1992 | 27 april 1992 | pagina 6
  3. Erfgoed Leiden eo: Huwelijksregister van Leiden, 1938, archiefnummer 1005, Ambtenaar van de Burgerlijke Stand van Leiden (1929-1993), inventarisnummer 68, aktenummer 603

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 5 september 1916 lag tussen 8,7 °C en 19,3 °C en was gemiddeld 13,1 °C. Er was 1,5 mm neerslag. Er was 5,6 uur zonneschijn (42%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • In het jaar 1916: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,4 miljoen inwoners.
    • 21 februari » Frankrijk - begin van de Slag om Verdun.
    • 10 juni » In Arabië breekt de Arabische opstand uit.
    • 27 juni » Oprichting van de Chileense voetbalclub Club de Deportes Green Cross.
    • 15 augustus » Oprichting van de Mexicaanse voetbalclub Atlas Guadalajara.
    • 8 september » Begin van de Slag bij Tabora.
    • 7 oktober » De Provinciale Utrechtse Elektriciteits Maatschappij wordt opgericht.
  • De temperatuur op 16 november 1938 lag tussen 5,3 °C en 11,2 °C en was gemiddeld 8,6 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was 0,1 uur zonneschijn (1%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 24 juni 1937 tot 25 juli 1939 was er in Nederland het kabinet Colijn IV met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • In het jaar 1938: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 8,6 miljoen inwoners.
    • 17 februari » Juan Soldado wordt in Tijuana ter dood veroordeeld. Later zouden velen dit als onterecht beschouwen, en hij groeit uit tot een soort heilige.
    • 3 maart » In Saoedi-Arabië wordt olie in de grond gevonden.
    • 16 maart » Hitler houdt een rede in Wenen.
    • 21 mei » Splitsing van het Apostolisch vicariaat Nederlands-Borneo in Nederlands-Indië in het Apostolisch Vicariaat Pontianak en de Apostolische Prefectuur Bandjarmasin.
    • 28 augustus » Tweede Wereldoorlog - het concentratiekamp Mauthausen wordt geopend.
    • 31 december » De Amerikaan Rolla Neil Harger ontwikkelt de Drunkometer, een apparaat dat sporen van alcohol in adem kan detecteren.
  • De temperatuur op 24 april 1992 lag tussen 6,6 °C en 15,8 °C en was gemiddeld 12,2 °C. Er was 0,3 uur zonneschijn (2%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Beatrix (Huis van Oranje-Nassau) was van 30 april 1980 tot 30 april 2013 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
  • In het jaar 1992: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 15,1 miljoen inwoners.
    • 28 maart » Benoeming van de Belg Henri Lemaître tot nuntius in Nederland.
    • 5 april » De Peruviaanse president Alberto Fujimori stuurt het parlement met steun van het leger naar huis en ontslaat een groot aantal rechters op beschuldiging van corruptie.
    • 20 april » In Londen vindt een concert plaats ter nagedachtenis aan Freddie Mercury, de aan aids overleden zanger van de popgroep Queen.
    • 24 april » De militaire junta van Birma deelt mee dat alle politieke gevangenen die "geen bedreiging voor de veiligheid vormen" binnen zes maanden worden vrijgelaten.
    • 19 juli » Pogingen van radicale hindoes een tempel te bouwen op de plaats van een zestiende-eeuwse moskee bij Ayodhya in het noorden van India leiden opnieuw tot ongeregeldheden tussen moslims en hindoes.
    • 1 augustus » Sprinter Frankie Fredericks eindigt achter Linford Christie als tweede in de finale van de 100 meter bij de Olympische Spelen van Barcelona en wint daardoor de allereerste olympische medaille ooit voor zijn vaderland Namibië.
  • De temperatuur op 28 april 1992 lag tussen 7,6 °C en 12,5 °C en was gemiddeld 9,0 °C. Er was 8,1 mm neerslag gedurende 9,2 uur. Er was 0,6 uur zonneschijn (4%). Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Beatrix (Huis van Oranje-Nassau) was van 30 april 1980 tot 30 april 2013 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
  • In het jaar 1992: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 15,1 miljoen inwoners.
    • 1 maart » De Amerikaanse zwemster Jenny Thompson scherpt in Indianapolis het wereldrecord op de 100 meter vrije slag aan tot 54,48 seconden. De mondiale toptijd was tot dan toe met 54,73 seconden in handen van de voormalig Oost-Duitse Kristin Otto.
    • 13 maart » Een aardbeving in Oost-Turkije kost meer dan 500 mensen het leven.
    • 20 april » De Nederlandse Bettine Vriesekoop wordt Europese kampioene tafeltennis.
    • 20 oktober » Het Argentijns voetbalelftal wint de eerste editie van de Confederations Cup door in de finale gastland Saoedi-Arabië met 3-1 te verslaan.
    • 26 november » De Angolese regering en de rebellenbeweging Unita komen een wapenstilstand overeen en verplichten zich om hun vredesakkoord van vorig jaar na te leven.
    • 31 december » Een uitslaande brand verwoest een bibliotheek aan de Martinus Nijhofflaan in Delft. De schade wordt geschat op 2,5 miljoen gulden.

Over de familienaam Distelvelt


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
R.A.Hemerik, "Parenteel Hemerik-Broekhuizen-Huner-Koper-Barink", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/parenteel-hemerik/I183846.php : benaderd 14 februari 2026), "Hendrik Distelvelt (1916-1992)".