Parenteel Hemerik-Broekhuizen-Huner-Koper-Barink » Andreas Cornet (1888-1908)

Persoonlijke gegevens Andreas Cornet 


Gezin van Andreas Cornet


Notities over Andreas Cornet

Inschrijvingsregister Nationale Militie 1908
Loteling
Andreas Cornet (stucadoor)
geboren 23-03-1888 te Leiden, wonende te Leiden, overleden op 09-07-1908 te Leiden.
Diversen: Lengte: 1.660 mtr.
Bijzonderheden:
Advies mc + vrijgesteld: tot dienstneming aangewezen; vrijstelling; lichaamsgebreken
Onderdeel: 2e.reg.veldartillerie

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Andreas Cornet?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Andreas Cornet

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Andreas Cornet

Isaac Baart
1826-????
Pieter Cornet
1854-1951
Maria Baart
1860-1934

Andreas Cornet
1888-1908


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Verwantschap Andreas Cornet

Bronnen

  1. Erfgoed Leiden eo: Geboorteakten 1888, archiefnummer 0516, Stadsarchief van Leiden (Stadsbestuur (SA III)) (1816-1929), inventarisnummer 4753, aktenummer 428 Gemeente Leiden
  2. Erfgoed Leiden eo: Overlijdensakten 1908, archiefnummer 0516, Stadsarchief van Leiden (Stadsbestuur (SA III)) (1816-1929), inventarisnummer 5029, aktenummer 502 Gemeente Leiden

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 23 maart 1888 lag rond de 1,4 °C. Er was 3 mm neerslag. De winddruk was 24 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 96%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • Van 21 april 1888 tot 21 augustus 1891 was er in Nederland het kabinet Mackay met als eerste minister Mr. A. baron Mackay (AR).
  • In het jaar 1888: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 22 maart » Onder veenarbeiders in Appelscha breekt een grote staking uit; begin van de georganiseerde stakingen in Nederland.
    • 11 april » Opening van het Concertgebouw in Amsterdam met een inwijdingsconcert waaraan 120 muzikanten en een koor van 500 personen deelnamen.
    • 11 mei » Verheffing van de Missio sui iuris Belgisch Congo tot Apostolisch vicariaat Léopoldville.
    • 13 mei » Brazilië schaft de slavernij af.
    • 31 augustus » Jack the Ripper slaat voor het eerst toe: hij vermoordt Mary Ann Nichols.
    • 7 september » Eerste gebruik van de couveuse bij een menselijke baby, Edith Eleanor McLean
  • De temperatuur op 9 juli 1908 lag tussen 12,5 °C en 18,5 °C en was gemiddeld 15,1 °C. Er was 8,7 mm neerslag. Er was 3,7 uur zonneschijn (22%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 17 augustus 1905 tot 11 februari 1908 was er in Nederland het kabinet De Meester met als eerste minister Mr. Th. de Meester (unie-liberaal).
  • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
  • In het jaar 1908: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,7 miljoen inwoners.
    • 24 januari » Robert Baden-Powell richt de scouting op.
    • 8 maart » In New York staken de naaisters voor de achturige werkdag en voor het vrouwenkiesrecht.
    • 14 maart » Maurice Merleau-Ponty, Frans filosoof († 1961)
    • 25 juli » Oprichting van de Duitse roei-, tennis- en hockeyclub Rüsselsheimer RK uit Rüsselsheim am Main.
    • 27 september » In het Amerikaanse Detroit rijdt de eerste T-Ford uit de fabriek; een auto waarvan er 15 miljoen gebouwd zullen worden.
    • 5 oktober » Het autonome vorstendom Bulgarije verklaart zich onafhankelijk van het Osmaanse rijk.

Over de familienaam Cornet

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Cornet.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Cornet.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Cornet (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
R.A.Hemerik, "Parenteel Hemerik-Broekhuizen-Huner-Koper-Barink", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/parenteel-hemerik/I179528.php : benaderd 25 oktober 2026), "Andreas Cornet (1888-1908)".