De temperatuur op 16 april 1930 lag tussen 6,1 °C en 7,4 °C en was gemiddeld 6,7 °C. Er was 8,5 mm neerslag gedurende 9,6 uur. De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
13 januari » De Mickey Mousestrip wordt voor het eerst uitgebracht.
10 februari » Bij het eerste zelfstandige wereldkampioenschap ijshockey prolongeert Canada de wereldtitel door Duitsland in de finale in Berlijn met 6-1 te verslaan.
22 april » Het Verenigd Koninkrijk, Japan en de Verenigde Staten tekenen in Londen een verdrag waarin de onderzeebootoorlog en de bouw van marineschepen worden gereguleerd.
13 juli » Het eerste wereldkampioenschap voetbal begint in Uruguay. Lucien Laurent van Frankrijk scoort in de negentiende minuut van de openingswedstrijd tegen Mexico het allereerste WK-doelpunt.
30 juli » Uruguay wint het WK voetbal door in de finale Argentinië te verslaan met 4-2.
22 december » De Federaasje fan Fryske Studinteferienings wordt opgericht.
Dag van overlijden 1 augustus 2012
De temperatuur op 1 augustus 2012 lag tussen 11,8 °C en 26,9 °C en was gemiddeld 20,2 °C. Er was 21,8 mm neerslag gedurende 3,5 uur. Er was 8,5 uur zonneschijn (55%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
13 maart » In een tunnel op de A9 in het Zwitserse Sierre verongelukt een Belgische bus met schoolkinderen die op de terugweg waren van sneeuwklassen. Er vallen 24 gewonden en 28 doden, waarvan 22 kinderen.
23 maart » In Venezuela wordt FARC-strijder William Alberto Asprilla opgepakt, die wordt verdacht van de moord op drie Amerikanen in 1999.
9 juli » President Hugo Chávez van Venezuela zegt dat hij genezen is van kanker.
4 augustus » De Nederlandse zwemster Ranomi Kromowidjojo wint haar tweede gouden medaille op de 50 meter vrije slag bij de Olympische Zomerspelen 2012. In dezelfde wedstrijd pakt haar landgenote Marleen Veldhuis brons; het is de allerlaatste wedstrijd van haar carrière.
5 augustus » Bij de Olympische Spelen in Londen verbetert atleet Churandy Martina van Rotterdam Atletiek zijn eigen, ruim één jaar oude Nederlands record op de 100 meter (10,10 seconden) met een tijd van 9,91 seconden.
12 september » De Britse premier David Cameron biedt nabestaanden excuses aan voor de Hillsboroughramp van 1989, waarbij 96 supporters werden doodgedrukt op een overvolle tribune.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: R.A.Hemerik, "Parenteel Hemerik-Broekhuizen-Huner-Koper-Barink", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/parenteel-hemerik/I16815.php : benaderd 15 februari 2026), "Petrus Johannes Jacobus Copier (1930-2012)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.