De temperatuur op 9 september 1873 lag rond de 12,5 °C. Er was 0.3 mm neerslag. De winddruk was 14 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 91%. Bron: KNMI
Van 6 juli 1872 tot 27 augustus 1874 was er in Nederland het kabinet De Vries - Fransen van de Putte met als eerste ministers Mr. G. de Vries Azn. (liberaal) en I.D. Fransen van de Putte (liberaal).
1 januari » In Duitsland wordt het Bürgerliches Gesetzbuch van kracht.
22 februari » Hawaï wordt officieel een territorium van de Verenigde Staten.
27 februari » De Britse Labour Party wordt opgericht
19 september » Butch Cassidy en de Sundance Kid plegen hun eerste overval.
15 november » Voetbalclub Eendracht ziet het levenslicht.
14 december » Max Planck publiceert zijn studie over de kwantummechanica.
Dag van overlijden 17 juli 1947
De temperatuur op 17 juli 1947 lag tussen 15,0 °C en 27,6 °C en was gemiddeld 20,5 °C. Er was 11,4 uur zonneschijn (70%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Bron: KNMI
15 april » Oprichting van de Radio Nederland Wereldomroep.
24 juni » De eerste bekende rapportage van een UFO: Kenneth Arnold, vliegend over de staat Washington, ziet negen lichtgevende ronde objecten.
27 juni » In Ukkel wordt met 38,8°C de hoogste temperatuur gemeten die ooit in België is vastgesteld. In Maastricht wordt het op die dag 38,4°C, de op een na hoogste temperatuur in Nederland ooit gemeten.
1 oktober » In het dagblad Het Volk verschijnt voor het eerst het stripverhaal Nero.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: R.A.Hemerik, "Parenteel Hemerik-Broekhuizen-Huner-Koper-Barink", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/parenteel-hemerik/I16315.php : benaderd 22 oktober 2026), "Willem Colenbrander (1873-1947)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.