De temperatuur op 29 november 1912 lag tussen -0,4 °C en 3,8 °C en was gemiddeld 1,6 °C. Er was 4,1 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
17 januari » De Brit Robert Falcon Scott bereikt de Zuidpool, meer dan een maand na zijn rivaal Roald Amundsen.
14 maart » Charles van Acker, Belgisch-Amerikaans autocoureur († 1998)
15 april » Het passagiersschip Titanic zinkt op haar eerste overtocht; ongeveer 1500 mensen komen bij die ramp om.
5 mei » De Pravda verschijnt voor het eerst als bolsjewistisch partijblad.
18 mei » George Horine, een Californische student, springt bij wedstrijden in het stadion van de Stanford-universiteit ter voorbereiding van de Olympische Spelen als eerste atleet 2 meter hoog.
4 augustus » De 53-jarige Noorse schrijver Knut Hamsun voltooit zijn romantrilogie De Zwerver.
Trouwdag 13 juli 1939
De temperatuur op 13 juli 1939 lag tussen 6,5 °C en 22,9 °C en was gemiddeld 15,4 °C. Er was 10,5 uur zonneschijn (64%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
3 maart » In Bombay begint Mahatma Gandhi te vasten in een protest tegen de autocratische regering van India.
7 april » Italië valt Albanië binnen.
19 april » Bij de Statenverkiezingen boekt de NSB opnieuw verlies.
22 mei » Onthulling van het grafmonument voor kardinaal Willem Marinus van Rossum in de Kloosterkerk te Wittem door kardinaal Pietro Fumasoni Biondi, zijn opvolger als prefect van de Propaganda Fide.
1 september » Nazi-Duitsland valt Polen binnen bij Westerplatte (Fall Weiss): begin van de Tweede Wereldoorlog.
31 december » Het eerste Nieuwjaarsconcert van de Wiener Philharmoniker wordt uitgevoerd, onder leiding van Clemens Krauss.
Dag van overlijden 16 december 1986
De temperatuur op 16 december 1986 lag tussen 2,9 °C en 6,8 °C en was gemiddeld 5,3 °C. Er was 4,4 mm neerslag gedurende 1,8 uur. Er was 1,9 uur zonneschijn (25%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: R.A.Hemerik, "Parenteel Hemerik-Broekhuizen-Huner-Koper-Barink", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/parenteel-hemerik/I155976.php : benaderd 24 oktober 2026), "Nicolaas van Ammers (1912-1986)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.