Parenteel Hemerik-Broekhuizen-Huner-Koper-Barink » Frederik Jacobus van Dorp (1917-1988)

Persoonlijke gegevens Frederik Jacobus van Dorp 

  • Hij is geboren in het jaar 1917 in Hof van Delft.
  • Hij is overleden in het jaar 1988, hij was toen 71 jaar oud.
  • Een kind van Reinhard van Dorp en Bertha Raar
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 20 juni 2025.

Gezin van Frederik Jacobus van Dorp

Hij is getrouwd met Geesje Anna Lummechien van der Kaaden.

Zij zijn getrouwd op 1 augustus 1941 te Delft, hij was toen 24 jaar oud.Bron 1

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Frederik Jacobus van Dorp?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Frederik Jacobus van Dorp

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Frederik Jacobus van Dorp

Clara Nippes
1854-1937
Bertha Raar
1887-1992

Frederik Jacobus van Dorp
1917-1988

1941

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Verwantschap Frederik Jacobus van Dorp

Bronnen

  1. Archief Delft, BS Huwelijk Delft, archief 0015, inventaris­num­mer 00290, Register van huwelijks- en echtscheidingsakten, 1941, aktenummer 278

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 1 augustus 1941 lag tussen 9,0 °C en 18,1 °C en was gemiddeld 14,8 °C. Er was 13,2 mm neerslag gedurende 6,3 uur. Er was 0,5 uur zonneschijn (3%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 3 september 1940 tot 27 juli 1941 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy I met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • In het jaar 1941: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 8,9 miljoen inwoners.
    • 15 maart » Stichting van het Onafhankelijkheidsfront, de belangrijkste verzetsorganisatie van België, op initiatief van de Kommunistische Partij van België (KPB).
    • 4 juni » De voormalige Nederlandse mijnenlegger Van Meerlant gaat in Britse dienst verloren door een mijnexplosie, 42 Britse opvarenden komen om het leven.
    • 13 juni » De Vichy-regering gebiedt alle (niet-Franse) joodse burgers in het niet-bezette deel van Frankrijk te interneren. De anti-joodse maatregel zou een eigen initiatief zijn van de Vichy-regering.
    • 23 oktober » Tweede Wereldoorlog: Georgi Zjoekov neemt de leiding op zich van het Rode Leger en probeert te voorkomen dat Duitse troepen verder Rusland intrekken.
    • 28 november » Eerste van de vier historische ontmoetingen tussen de Mufti van Jeruzalem, Amin al-Hoesseini en Adolf Hitler.
    • 6 december » De Belgische koning Leopold trouwt met de twintig jaar jongere Lilian Baels.

Over de familienaam Van Dorp

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Van Dorp.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Van Dorp.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Van Dorp (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
R.A.Hemerik, "Parenteel Hemerik-Broekhuizen-Huner-Koper-Barink", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/parenteel-hemerik/I151342.php : benaderd 22 februari 2026), "Frederik Jacobus van Dorp (1917-1988)".