De temperatuur op 13 maart 1904 lag tussen -2,3 °C en 2,0 °C en was gemiddeld 0,7 °C. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
8 februari » Japan valt Rusland aan; begin van de Russisch-Japanse Oorlog.
29 juni » In Drenthe worden twee prehistorische veenlijken gevonden: het paar van Weerdinge.
8 oktober » Een zware storm raast langs de Nederlandse kust. Verscheidene vissersvaartuigen zinken. Alleen uit Urk al komen 14 vissers om het leven.
31 oktober » Het Nationaal Congres van Brazilië keurt de Wet voor Verplichte Vaccinatie goed, wat de aanleiding is voor de "Vaccinrevolte".
6 november » In de haven van Moerdijk zinkt een houten aak nadat het schip lek is gestoten, 5 opvarenden verdrinken.
15 november » Gillette verwerft patent op het veiligheidsscheermes
Trouwdag 24 juli 1933
De temperatuur op 24 juli 1933 lag tussen 8,2 °C en 24,4 °C en was gemiddeld 17,2 °C. Er was 12,4 uur zonneschijn (78%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
Van 26 mei 1933 tot 31 juli 1935 was er in Nederland het kabinet Colijn II met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
13 februari » Vondst van een bronzen wijnemmer (situla) (met inhoud) in het Vorstengraf in Oss.
14 maart » René Felber, Zwitsers politicus
27 maart » Oprichting van de amateurvoetbalclub VV de Noormannen.
10 mei » Honderden Hitler-aanhangers verbranden 'on-Duitse' en 'decadente' in beslag genomen boeken op de Berlijnse Opernplatz.
1 september » Oprichting Eindhovense hockeyclub Oranje Zwart.
13 november » De Nederlandse Zwembond (NZB) verkrijgt het predicaat Koninklijk en verandert de naam aldus in Koninklijke Nederlandse Zwembond.
Dag van overlijden 8 februari 1996
De temperatuur op 8 februari 1996 lag tussen -13,2 °C en -4,9 °C en was gemiddeld -8,0 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 4,3 uur zonneschijn (45%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
Van maandag 22 augustus 1994 tot maandag 3 augustus 1998 was er in Nederland het kabinet a href="https://nl.wikipedia.org/wiki/Kabinet-Kok_I" class="extern">Kok I met als eerste minister W. Kok (PvdA).
14 maart » Bokito (gorilla), Westelijke gorilla die sinds 2005 verblijft in Diergaarde Blijdorp
24 maart » Na afloop van de voetbalklassieker Ajax-Feyenoord vinden ernstige ongeregeldheden plaats, waarbij 21 gewonden vallen en 20 arrestaties worden verricht.
31 mei » Benoeming van Anne Thily als procureur-generaal bij het hof van beroep in Luik. Zij is de eerste vrouw in België die tot een dergelijke functie wordt benoemd.
4 december » Lancering van de Mars Pathfinder, het ruimtetuig dat de eerste marsjeep veilig op de rode planeet neerzet.
29 december » Met het akkoord van vaste en duurzame vrede komt een einde aan de Guatemalteekse burgeroorlog.
31 december » De Ethiopische atleet Getaneh Tessema raakt op weg naar de Sylvestercross in Soest zwaar gewond bij een verkeersongeluk.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: R.A.Hemerik, "Parenteel Hemerik-Broekhuizen-Huner-Koper-Barink", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/parenteel-hemerik/I149664.php : benaderd 15 februari 2026), "Agathus Anastatius Cornelus Maria Walenkamp (1904-1996)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.