Parenteel Hemerik-Broekhuizen-Huner-Koper-Barink » Johannes Antonius van de Laar (1865-1940)

Persoonlijke gegevens Johannes Antonius van de Laar 


Gezin van Johannes Antonius van de Laar

Hij is getrouwd met Geertruida Helena Adriana van Dixhoorn.

Zij zijn getrouwd op 9 december 1931 te 's-Gravenhage, hij was toen 66 jaar oud.


Notities over Johannes Antonius van de Laar

Inschrijvingsregister Nationale Militie 1886
Loteling
Johannes Antonius van de Laar (hulpapotheker) geboren 08-05-1865 te Leiden, wonende te Leiden
Bijzonderheden:
als deserteur afgevoerd 15-1-1892
Advies mc + vrijgesteld: tot dienstneming aangewezen; vrijstelling; zwak gezicht
Onderdeel: 4e.reg.infanterie
Plaatsvervanging of nummerverwisseling: Er was sprake van plaatsvervanging
Plaatsvervanger
Jan Bruinsma

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Johannes Antonius van de Laar?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Johannes Antonius van de Laar

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Johannes Antonius van de Laar


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Verwantschap Johannes Antonius van de Laar

Bronnen

  1. Erfgoed Leiden eo: Geboorteakten 1865, archiefnummer 0516, Stadsarchief van Leiden (Stadsbestuur (SA III)) (1816-1929), inventarisnummer 4728, aktenummer 572 Gemeente Leiden

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 8 mei 1865 lag rond de 17,8 °C. De winddruk was 1.5 kgf/m2 en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 65%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 februari 1862 tot 10 februari 1866 was er in Nederland het kabinet Thorbecke II met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • In het jaar 1865: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 22 februari » Tennessee neemt een nieuwe grondwet aan waarin slavernij is afgeschaft.
    • 9 april » Met de overgave van generaal Robert E. Lee eindigt de Amerikaanse Burgeroorlog.
    • 5 mei » De eerste treinroof vindt plaats in de buurt van North Bend, Ohio (Verenigde Staten).
    • 19 juni » In Galveston, Texas wordt de afschaffing van de slavernij en de vrijheid van alle voormalige slaven in Texas afgekondigd. De dag wordt in de Verenigde Staten gevierd als Juneteenth.
    • 21 juli » Op het marktplein in Springfield, Missouri schiet Wild Bill Hickok Dave Tutt neer in wat wordt gezien als het eerste westernduel.
    • 18 december » Door aanname van het 13de amendement van de Amerikaanse grondwet wordt slavernij afgeschaft in de Verenigde Staten van Amerika.
  • De temperatuur op 9 december 1931 lag tussen 2,5 °C en 8,5 °C en was gemiddeld 5,7 °C. Er was 2,4 mm neerslag gedurende 1,3 uur. Er was 2,1 uur zonneschijn (27%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1931: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 7,9 miljoen inwoners.
    • 31 maart » Een forse aardbeving verwoest bijna de helft van Managua in Nicaragua, tweeduizend mensen komen om.
    • 12 mei » Het bevroren lichaam van Alfred Wegener wordt op Groenland teruggevonden.
    • 26 november » De Vlaamse Geschiedkundige Kring van Gent wordt opgericht.
    • 4 december » Maximiliano Hernández Martínez pleegt een staatsgreep in El Salvador.
    • 9 december » Spanje wordt een republiek.
    • 14 december » In Utrecht wordt de Nationaal-Socialistische Beweging opgericht door Anton Mussert en Cees van Geelkerken.
  • De temperatuur op 13 maart 1940 lag tussen 6,4 °C en 12,2 °C en was gemiddeld 9,4 °C. Er was 5,5 mm neerslag gedurende 5,7 uur. Er was 1,0 uur zonneschijn (9%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 10 augustus 1939 tot 3 september 1940 was er in Nederland het kabinet De Geer II met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
  • Van 3 september 1940 tot 27 juli 1941 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy I met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • In het jaar 1940: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 8,8 miljoen inwoners.
    • 15 april » De Geallieerden beginnen hun aanval op de Noorse stad Narvik.
    • 21 april » Het Nederlands voetbalelftal speelt tegen België. Het is de laatste interlandwedstrijd onder leiding van Bob Glendenning. Langer dan de Engelse trainer hield niemand het bij de nationale ploeg uit: op 2 november 1924 debuteerde hij.
    • 13 mei » Winston Churchill houdt zijn "Bloed, zwoegen, tranen en zweet" speech in het Engelse Lagerhuis.
    • 15 mei » Tweede Wereldoorlog: Duitse inval in Noord-Frankrijk.
    • 14 juni » Het eerste officiële gevangenentransport, met ongeveer 720 Poolse politieke gevangenen uit Tarnów, komt aan bij het concentratiekamp Auschwitz.
    • 10 juli » Begin van de slag om Engeland.

Over de familienaam Van de Laar


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
R.A.Hemerik, "Parenteel Hemerik-Broekhuizen-Huner-Koper-Barink", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/parenteel-hemerik/I148786.php : benaderd 17 februari 2026), "Johannes Antonius van de Laar (1865-1940)".