De temperatuur op 11 juni 1918 lag tussen 9,4 °C en 20,1 °C en was gemiddeld 15,5 °C. Er was 4,0 uur zonneschijn (24%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
1 april » Oprichting van de Royal Air Force in het Verenigd Koninkrijk.
21 april » De Duitse jachtdriedekker van Manfred von Richthofen (de Rode baron) wordt neergeschoten, waarbij hij om het leven komt.
23 mei » De raffinaderij van Koninklijke Olie op Curaçao wordt in bedrijf gesteld.
3 juli » Suze Groeneweg treedt als eerste vrouwelijke lid toe tot de Tweede Kamer.
14 september » De Tsjecho-Slowaakse republiek benoemt Tomáš Masaryk tot zijn eerste president.
9 december » Oprichting van de Finse Nationale Coalitiepartij.
Dag van overlijden 15 november 2012
De temperatuur op 15 november 2012 was gemiddeld 3,9 °C. Er was 0,5 uur zonneschijn (6%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
1 mei » De Belgische televisiezenders Ketnet en Canvas gaan uit elkaar.
28 mei » President Hugo Chávez van Venezuela heeft meer dan drie miljoen volgers op Twitter, wat hem de populairste Latijns-Amerikaanse politicus maakt op de berichtenservice.
26 november » In de Qatarese hoofdstad Doha start een conferentie van de Verenigde Naties over klimaatverandering.
1 december » In de Nederlandse stad Amsterdam vindt de tiende editie van het Junior Eurovisiesongfestival 2012 plaats.
18 december » De Zuid-Afrikaanse president Jacob Zuma wordt herkozen als partijleider van het Afrikaans Nationaal Congres (ANC).
21 december » AGOVV Apeldoorn speelt naar later blijkt de laatste wedstrijd in het betaalde voetbal. Op eigen veld wordt met 2-0 verloren van Fortuna Sittard.
Dag van begraven 20 november 2012
De temperatuur op 20 november 2012 lag tussen 6,0 °C en 12,3 °C en was gemiddeld 9,0 °C. Er was 3,6 uur zonneschijn (42%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
26 mei » Jetro Willems debuteert voor het Nederlands voetbalelftal in de oefeninterland tegen Bulgarije (1-2). De net 18-jarige linksback van PSV is daarmee de jongste debutant in Oranje sinds Gerald Vanenburg (18 jaar en 40 dagen) in april 1982.
21 augustus » Het referendum in Roemenië over afzetting van de president is terecht ongeldig verklaard, aldus het Constitutionele Hof van het Oost-Europese land.
23 augustus » De Zuid-Afrikaanse president Jacob Zuma waarschuwt de mijnbouwbedrijven dat ze hun licentie zullen verliezen als de werkomstandigheden in de mijnen niet snel worden verbeterd.
16 september » De voormalige topman van de Franse oliemaatschappij Elf Aquitaine, Loik le Floch-Prigent, wordt door Ivoorkust uitgeleverd aan het West-Afrikaanse Togo op verdenking van betrokkenheid bij fraude.
12 december » Roemenië breidt het parlement uit naar 588 leden.
19 december » Het laatste nummer van het blad Aktueel komt uit.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: R.A.Hemerik, "Parenteel Hemerik-Broekhuizen-Huner-Koper-Barink", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/parenteel-hemerik/I145611.php : benaderd 8 januari 2026), "Adriana van Iterson (1918-2012)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.