Parenteel Hemerik-Broekhuizen-Huner-Koper-Barink » Cornelis van Niekerk (1868-1928)

Persoonlijke gegevens Cornelis van Niekerk 


Gezin van Cornelis van Niekerk

Hij is getrouwd met Maria Katharina Cornelia Speet.

Zij zijn getrouwd op 17 oktober 1895 te Nieuwveen, hij was toen 27 jaar oud.


Kind(eren):


Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Cornelis van Niekerk?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Cornelis van Niekerk

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Cornelis van Niekerk


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Verwantschap Cornelis van Niekerk

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 15 februari 1868 lag rond de 5,3 °C. Er was 0.1 mm neerslag. De winddruk was 11 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 94%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 juni 1866 tot 4 juni 1868 was er in Nederland het kabinet Van Zuijlen van Nijevelt - Heemskerk met als eerste ministers Mr. J.P.J.A. graaf Van Zuijlen van Nijevelt (AR) en Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • Van 4 juni 1868 tot 4 januari 1871 was er in Nederland het kabinet Van Bosse - Fock met als eerste ministers Mr. P.P. van Bosse (liberaal) en Mr. C. Fock (liberaal).
  • In het jaar 1868: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 30 januari » Charles Darwin publiceert Variations of Plants and Animals under Domestication
    • 23 juni » Christopher Sholes verkrijgt octrooi op de eerste schrijfmachine.
    • 7 augustus » Oprichting van de Rooms-katholieke Apostolische Prefectuur Denemarken.
    • 18 augustus » De Britse astronoom Norman Lockyer ontdekt helium op de zon.
    • 28 september » Koningin Isabella II van Spanje vlucht naar Frankrijk.
    • 1 oktober » Het eerste nummer van het rooms-katholieke blad De Maasbode verschijnt.
  • De temperatuur op 17 oktober 1895 lag rond de 6,3 °C. Er was 0.2 mm neerslag. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 94%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 mei 1894 tot 27 juli 1897 was er in Nederland het kabinet Roëll met als eerste minister Jonkheer mr. J. Roëll (oud-liberaal).
  • In het jaar 1895: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 13 februari » De gebroeders Lumière verkrijgen in Parijs patent op hun cinematograaf.
    • 24 maart » Bisschopswijding van Henricus van de Wetering, hulpbisschop van Utrecht, in de Sint Vituskerk te Hilversum.
    • 5 mei » Oprichting van de Duitse voetbalclub Fortuna Düsseldorf.
    • 7 mei » Aleksandr Popov demonstreert radiotelegrafie voor leden van de Russische Sociëteit Natuurkunde en Chemie.
    • 11 juli » De Gebroeders Lumière vertonen een eerste film aan wetenschappers.
    • 10 augustus » Groot-Brittannië, Eerste Proms-concert.
  • De temperatuur op 9 maart 1928 lag tussen -3,0 °C en 2,8 °C en was gemiddeld -0,5 °C. Er was 3,1 uur zonneschijn (27%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 8 maart 1926 tot 10 augustus 1929 was er in Nederland het kabinet De Geer I met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
  • In het jaar 1928: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 7,6 miljoen inwoners.
    • 28 februari » Totstandkoming eerste radiotelefonische verbinding tussen Nederland en Nederlands-Indië via Radio Kootwijk
    • 14 maart » Florentino Feliciano, Filipijns rechtsgeleerde en rechter († 2015)
    • 21 oktober » Opening van het Stadio Sandro Cabassi in Carpi, Italië.
    • 1 november » In Bergamo wordt het Stadio Atleti Azzurri d'Italia officieel geopend.
    • 22 november » Oprichting van de Nederlandse voetbalclub Be Quick '28 uit Zwolle.
    • 1 december » In Utrecht wordt het spoorwegmuseum geopend

Over de familienaam Van Niekerk


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
R.A.Hemerik, "Parenteel Hemerik-Broekhuizen-Huner-Koper-Barink", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/parenteel-hemerik/I145208.php : benaderd 14 oktober 2026), "Cornelis van Niekerk (1868-1928)".