Erfgoed Leiden eo: Huwelijksakten 1939, archiefnummer 1005, Archief van de ambtenaar van de Burgerlijke Stand van Leiden, 1929-1993, inventarisnummer 69, aktenummer 388 Gemeente Leiden
De temperatuur op 10 september 1915 lag tussen 5,4 °C en 20,1 °C en was gemiddeld 13,6 °C. Er was 11,1 uur zonneschijn (85%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
16 februari » De Fransen beginnen in Champagne een winteroffensief tegen de Duitse troepen; een maand later wordt het zonder enig resultaat afgeblazen.
3 maart » Oprichting van de National Advisory Committee for Aeronautics (NACA), de voorganger van de NASA.
14 maart » Sewraam Rambaran Mishre, Surinaams politicus († 1964)
24 april » De Armeense Genocide begint.
7 mei » De RMS Lusitania wordt getorpedeerd door een Duitse onderzeeboot.
25 september » Begin van de Slag bij Loos.
Trouwdag 5 juli 1939
De temperatuur op 5 juli 1939 lag tussen 14,4 °C en 27,0 °C en was gemiddeld 20,2 °C. Er was 7,5 uur zonneschijn (45%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
14 april » Eerste editie van The Grapes of Wrath (De druiven der gramschap) door John Steinbeck.
18 juli » Opening van het Hallenstadion in Zürich.
9 oktober » De eerste 22 joodse vluchtelingen komen aan in kamp Westerbork.
30 november » Begin van de Winteroorlog tussen Finland en de Sovjet-Unie.
15 december » Première van Gone with the Wind in Atlanta (Georgia).
Dag van overlijden 23 juli 2006
De temperatuur op 23 juli 2006 lag tussen 16,5 °C en 28,4 °C en was gemiddeld 22,4 °C. Er was 6,3 uur zonneschijn (39%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
Van dinsdag 27 mei 2003 tot vrijdag 7 juli 2006 was er in Nederland het kabinet Balkenende II met als eerste minister Mr.dr. J.P. Balkenende (CDA).
Van vrijdag 7 juli 2006 tot donderdag 22 februari 2007 was er in Nederland het kabinet Balkenende III met als eerste minister Mr.dr. J.P. Balkenende (CDA).
20 mei » De Chinese Drieklovendam in de Jangtsekiang wordt 's werelds grootste waterkrachtcentrale en dam. De constructie begon in 1994.
30 juni » De dag vóór de Ronde van Frankrijk 2006 krijgen 9 wielrenners, waaronder favorieten zoals Jan Ullrich en Ivan Basso een startverbod wegens vermeend dopinggebruik. Het Astana - Würth Team kan uiteindelijk niet starten omdat vijf van de negen renners geweerd zijn en de ploeg dus niet aan het vereiste minimum van zes renners raakt.
1 juli » Finland neemt het voorzitterschap van de Europese Unie over van Oostenrijk.
1 augustus » Fidel Castro draagt tijdelijk zijn macht over Cuba over aan broer Raúl.
25 november » Op zijn 91ste verjaardag verklaart oud-dictator Augusto Pinochet van Chili "de volle verantwoordelijkheid" te nemen voor de gebeurtenissen tijdens zijn autoritaire bewind.
13 december » In een onderbreking van een RTBF-programma wordt gemeld dat Vlaanderen zich onafhankelijk heeft verklaard en dat koning Albert II gevlucht is. Naderhand blijkt dit een grap te zijn, bedoeld om een debat over de toekomst van België aan te zwengelen.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: R.A.Hemerik, "Parenteel Hemerik-Broekhuizen-Huner-Koper-Barink", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/parenteel-hemerik/I141623.php : benaderd 5 januari 2026), "Anna Jacoba Zoutendijk (1915-2006)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.