Parenteel Hemerik-Broekhuizen-Huner-Koper-Barink » Hendrik Jochem de GROOT (1876-1963)

Persoonlijke gegevens Hendrik Jochem de GROOT 


Gezin van Hendrik Jochem de GROOT

Hij is getrouwd met Anna Christina Gijbels.

Zij zijn getrouwd op 16 februari 1898 te Leiden, hij was toen 22 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Lucia Jacoba de GROOT  1917-2017 


Notities over Hendrik Jochem de GROOT

Inschrijvingsregister Nationale Militie 1896
Loteling
Hendrik Jochem de Groot (melkboer) geboren 15-02-1876 te Leiden , wonende te Leiden
Diversen: Gezicht: ovaal Voorhoofd: rond Ogen: blauw Neus: gewoon Mond: gewoon Kin: rond Wenkbrauwen: blond Haar: blond Lengte: 1.715 mtr. Overige kenmerken: litteken op de kin
Beroep bij huwelijk: bierbottelaarsknecht
Bijzonderheden:
overgegaan naar de Landweer 1-8-1904
Advies mc + vrijgesteld: tot dienstneming aangewezen; vrijstelling; zwakke borst en ogen
Onderdeel: 4e.reg.infanterie
Stamboeknummer: 87898

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Hendrik Jochem de GROOT?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Hendrik Jochem de GROOT

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Verwantschap Hendrik Jochem de GROOT

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 15 februari 1876 lag rond de 5,5 °C. Er was 2 mm neerslag. De winddruk was 15 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 94%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 augustus 1874 tot 3 november 1877 was er in Nederland het kabinet Heemskerk - Van Lijnden van Sandenburg met als eerste ministers Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief) en Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (AR).
  • In het jaar 1876: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 31 januari » De regering van de Verenigde Staten dwingt alle indianen in reservaten te gaan wonen.
    • 22 mei » Splitsing van het Apostolisch vicariaat Japan in de apostolische vicariaten Noord-Japan, Centraal-Japan en Zuid-Japan.
    • 2 augustus » Wild Bill Hickok, gunslinger uit het Wilde Westen, wordt tijdens het pokeren in de rug geschoten en sterft.
    • 1 november » Het Noordzeekanaal wordt officieel geopend door koning Willem III.
    • 4 november » Première van Symfonie nr. 1 (Brahms) van Johannes Brahms in Karlsruhe.
    • 23 december » Begin van de Conferentie van Constantinopel tussen vijf Europese grootmachten.
  • De temperatuur op 16 februari 1898 lag rond de 6,7 °C. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 74%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1897 tot 1 augustus 1901 was er in Nederland het kabinet Pierson met als eerste minister Mr. N.G. Pierson (unie-liberaal).
  • In het jaar 1898: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 30 mei » Ontdekking van krypton door Morris Travers.
    • 14 juni » Thomas Edison dient een stapeltje octrooiaanvragen in voor de droogkast, de fonograaf en de mixer.
    • 30 juli » De arts John Harvey Kellogg ontdekt bij toeval de cornflake.
    • 6 september » Koningin Wilhelmina wordt ingehuldigd in de Nieuwe Kerk te Amsterdam.
    • 10 september » Opening van het stadion Roker Park in de Engelse stad Sunderland.
    • 18 oktober » Puerto Rico wordt in bezit genomen door de Verenigde Staten.
  • De temperatuur op 19 februari 1963 was gemiddeld -3,3 °C. Er was 0,2 mm neerslag. Er was 2,9 uur zonneschijn (28%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 19 mei 1959 tot 24 juli 1964 was er in Nederland het kabinet De Quay met als eerste minister Prof. dr. J.E. de Quay (KVP).
  • Van 24 juli 1963 tot 14 april 1965 was er in Nederland het kabinet Marijnen met als eerste minister Mr. V.G.M. Marijnen (KVP).
  • In het jaar 1963: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 11,9 miljoen inwoners.
    • 24 april » Het Verdrag van Wenen inzake consulair verkeer wordt aangenomen.
    • 11 juni » Inschrijving van de eerste twee zwarte studenten aan de University of Alabama wordt urenlang tegengehouden door gouverneur van Alabama George Wallace met de actie Stand in the Schoolhouse Door. Maar president John F. Kennedy heeft de Nationale Garde van de staat onder federaal gezag geplaatst, en laat deze de toegang vrijmaken.
    • 30 juni » Kroning van Paus Paulus VI in Rome. Hij is de laatste paus die met een tiara is gekroond.
    • 29 september » Paus Paulus VI opent in Rome de tweede zitting van het Tweede Vaticaans Concilie.
    • 22 november » Het Beatles-album With the Beatles komt uit.
    • 23 november » De eerste aflevering van de populaire tv-serie Doctor Who wordt uitgezonden op de BBC.

Over de familienaam De GROOT

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam De GROOT.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over De GROOT.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam De GROOT (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
R.A.Hemerik, "Parenteel Hemerik-Broekhuizen-Huner-Koper-Barink", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/parenteel-hemerik/I121052.php : benaderd 31 december 2025), "Hendrik Jochem de GROOT (1876-1963)".