De temperatuur op 21 oktober 1884 lag rond de 13,4 °C. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-westen. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 66%. Bron: KNMI
4 januari » Oprichting van de Fabian Society, voorloper van de Britse Labour Party.
4 januari » Oprichting van de Fabian Society.
14 maart » Albert van Giffen, Nederlands archeoloog († 1973)
1 mei » Er breekt in de Verenigde Staten een staking uit die uiteindelijk het instellen van een acht-urige werkdag zal betekenen. Deze dag zal de geschiedenis ingaan als de Dag van de Arbeid en is in vele landen een erkende feestdag. Uitzonderingen zijn Canada, Nederland, en ironisch genoeg ook de Verenigde Staten.
1 oktober » Oprichting van de Deense krant Politiken in Kopenhagen.
15 december » Het Wachttoren-, Bijbel- en Traktaatgenootschap (het kerkgenootschap van Jehova's getuigen) wordt rechtspersoonlijkheid verleend met Charles Taze Russell als president.
Trouwdag 11 juni 1913
De temperatuur op 11 juni 1913 lag tussen 11,1 °C en 15,8 °C en was gemiddeld 12,7 °C. Er was 1,5 mm neerslag. Er was 4,9 uur zonneschijn (29%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
4 maart » Woodrow Wilson wordt beëdigd als 28e president van de Verenigde Staten
24 augustus » Oprichting van de Paraguayaanse voetbalclub Club Rubio Ñú.
29 augustus » Het kabinet-Cort van der Linden volgt het kabinet-Heemskerk op.
16 september » Oprichting van de Apostolische Prefectuur van de Kleine Soenda-eilanden in Nederlands-Indië.
14 oktober » In Senghenydd bij Caerphilly vallen bij een mijnramp 439 doden. Het is de grootste mijnramp uit de geschiedenis van het Verenigd Koninkrijk en wereldwijd de op zes na grootste ooit.
21 december » In de New York World verschijnt de eerste kruiswoordpuzzel. Hij is bedacht door Arthur Wynne.
Dag van overlijden 16 maart 1962
De temperatuur op 16 maart 1962 lag tussen -5,7 °C en 3,9 °C en was gemiddeld -0,6 °C. Er was 10,0 uur zonneschijn (84%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
10 februari » Een spionnenruil vindt plaats tussen de Russische spion Rudolf Abel en de door de Russen neergehaalde Gary Powers.
20 februari » De Mercury MA-6 wordt gelanceerd met aan boord John Glenn. Hij was daarmee de derde Amerikaan in de ruimte, maar wel de eerste Amerikaan in een baan om de aarde.
19 april » Bisschopswijding van twaalf kardinalen in de basiliek van Sint-Jan van Lateranen in Rome door paus Johannes XXIII.
27 juni » Oprichtingsdatum van de Nederlandse profvoetbalclub Roda JC uit Limburg (Kerkrade). De club kwam voort uit een fusie tussen Rapid JC en Roda Sport. Beste seizoenen in de eredivisie: 1976/77 (5de), 1978/79 (5de), 1985/86 (5de) en vooral 1994/95 (2de). Roda JC stond in het seizoen 1978/79 10 achtereenvolgende ronden op de eerste plaats in de eredivisie, van ronde 13 tot en met ronde 22 (12/11/1978 tot en met 9/4/1979), maar eindigde als 5de.
31 juli » Om 23:59 stopt zeezender Radio Mercur met haar officiële programma's, omdat de Scandinavische landen de volgende dag de antizeezenderwet in werking laten treden.
26 november » Mies Bouwman presenteert 23 uur lang voor de televisie de inzamelingsactie Open het Dorp.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: R.A.Hemerik, "Parenteel Hemerik-Broekhuizen-Huner-Koper-Barink", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/parenteel-hemerik/I10114.php : benaderd 22 oktober 2026), "Johanna Maria Boom (1884-1962)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.