Stamboom Derikx, Derksen en Heijnen » Hartog Philip (1762-1835)

Persoonlijke gegevens Hartog Philip 


Gezin van Hartog Philip

Hij is getrouwd met Magdalena Israëls.

Zij zijn getrouwd rond 1786.


Kind(eren):

  1. Biene Philip  -1870
  2. Hendrina Philip  ± 1792-????
  3. Clara Philip  -1872
  4. Philip Philip  -1873
  5. Berta Philip  ± 1801-????
  6. Sara Philip  ± 1802-????
  7. Gesina Philip  ± 1807-1882 
  8. Eva Philip  ± 1810-????
  9. Israël Philip  1812-1898 
  10. Simion Philip  1815-????

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Hartog Philip?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Hartog Philip

Hartog Philip
1762-1835

± 1786
Hendrina Philip
± 1792-????
Berta Philip
± 1801-????
Sara Philip
± 1802-????
Gesina Philip
± 1807-1882
Eva Philip
± 1810-????
Simion Philip
1815-????

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Bevolkingsregister Borculo 1811-1945, akte 1/23
  2. Overlijdensakte BS gemeente Borculo, akte 10

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 17 januari 1835 lag rond de 0,0 °C. De wind kwam overheersend uit het west-noord-westen. Typering van het weer: half bewolkt winderig hagel. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1835: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
    • 30 januari » Poging tot moord op President van de Verenigde Staten Andrew Jackson. Dit is de eerste moordaanslag op een president van de VS.
    • 14 maart » Giovanni Schiaparelli, Italiaans astronoom, 'ontdekker' van de kanalen op de planeet Mars († 1910)
    • 5 mei » De eerste spoorweg op het Europees continent wordt in gebruik genomen tussen Brussel en Mechelen. De lijn was 20km lang.
    • 12 september » De dirigent Wilhelm Friedrich Wieprecht en de muziekinstrumentenbouwer Johann Gottfried Moritz vragen het patent aan voor hun "Bass Tuba" in F1.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Philip

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Philip.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Philip.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Philip (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Frits Derksen, "Stamboom Derikx, Derksen en Heijnen", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/parenteel-derksen/I13858.php : benaderd 3 februari 2026), "Hartog Philip (1762-1835)".