Bevolkingsreconstructie Wesuwe + Nakomelingen + Rechtstreekse Voorouders » Maria Gesina Hölscher (1915-2013)

Persoonlijke gegevens Maria Gesina Hölscher 


Gezin van Maria Gesina Hölscher

Zij is getrouwd met Johan Herman - Johan Herman Heinrich Gerdes.

Zij zijn getrouwd op 9 juni 1942 te Emmen, Gemeente Emmen, Drenthe, Nederland, zij was toen 26 jaar oud.Bron 4

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Maria Gesina Hölscher?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Maria Gesina Hölscher

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Maria Gesina Hölscher


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen



  1. Johan Bernard (Broer) Berens CBB134 https://fjmblom.home.xs4all.nl/
    Pauline Berens: Genealogienetwerk zus Greetje Berens voorheen EemslandBoekweitBoerenImmigratie
    https://www.genealogieonline.nl/the-dutch-connection/I21084.php
  2. https://mensenlinq.nl/overlijdensberichten/maria-gesina-gerdes-holscher-5321253/
  3. rouwadvertentie
  4. Johan Bernard (Broer) Berens CBB134

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 22 december 1915 lag tussen -3,5 °C en 1,9 °C en was gemiddeld -0,9 °C. Er was 2,2 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • In het jaar 1915: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,3 miljoen inwoners.
    • 16 februari » De Fransen beginnen in Champagne een winteroffensief tegen de Duitse troepen; een maand later wordt het zonder enig resultaat afgeblazen.
    • 24 mei » Italië verklaart de Oostenrijk-Hongaarse Dubbelmonarchie de oorlog.
    • 1 juli » Oprichting van de Luxemburgse voetbalclub Avenir Beggen.
    • 24 juli » De stoomboot Eastland slaat om bij Chicago als bijna alle passagiers naar één zijde van het schip lopen: 844 mensen komen om.
    • 1 augustus » De spoorlijn Uithoorn - Alphen aan den Rijn wordt geopend.
    • 14 september » De gemeente Amsterdam stelt de Gemeentelijken Woningdienst in, met Arie Keppler als directeur, die wordt belast met het aanpakken van de woningnood en van de krottenwijken in de binnenstad.
  • De temperatuur op 9 juni 1942 lag tussen 4,6 °C en 15,9 °C en was gemiddeld 11,1 °C. Er was 8,4 uur zonneschijn (51%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • In het jaar 1942: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 9,0 miljoen inwoners.
    • 20 januari » De nazi's beslissen op de Wannseeconferentie over de 'Endlösung der Judenfrage' ('oplossing van het Jodenvraagstuk').
    • 10 februari » Glenn Miller ontvangt de eerste officiële gouden grammofoonplaat voor meer dan een miljoen verkopen.
    • 13 maart » Het dragen van een Jodenster wordt verplicht voor de joden in Nederland, België en Frankrijk.
    • 17 maart » In het vernietigingskamp Bełżec worden de eerste Joden systematisch vergast.
    • 5 juni » Slag bij Midway: De United States Navy verwerft het maritieme overwicht in de Stille Oceaan door vier Japanse vliegdekschepen tot zinken te brengen.
    • 15 augustus » Voor het eerst worden in Nederland door de Duitse bezetter gijzelaars gefusilleerd als represaille of vergeldingsmaatregel. De slachtoffers zijn Robert Baelde, Willem Ruys, Otto Ernst Gelder, graaf van Limburg-Stirum, Christoffel Bennekers en Alexander baron Schimmelpenninck van der Oye.
  • De temperatuur op 9 oktober 2013 lag tussen 8,2 °C en 15,8 °C en was gemiddeld 13,2 °C. Er was 0,7 mm neerslag gedurende 1,8 uur. Er was 0,9 uur zonneschijn (8%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
  • Koningin Beatrix (Huis van Oranje-Nassau) was van 30 april 1980 tot 30 april 2013 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van maandag 5 november 2012 tot donderdag 26 oktober 2017 was er in Nederland het kabinet Rutte II met als eerste minister Mark Rutte (VVD).
  • In het jaar 2013: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 16,8 miljoen inwoners.
    • 5 februari » President Mahmoud Ahmadinejad van Iran bezoekt zijn collega Mohamed Morsi van Egypte. Het is het eerste officiële bezoek van een Iraans staatshoofd aan Egypte sinds 1980.
    • 15 februari » In het Oeralgebied in de buurt van de plaats Tsjeljabinsk komt een meteoroïde de dampkring binnen. Vele honderden mensen raken gewond.
    • 14 juni » Triatlete Rachel Klamer wint de Europese titel op de olympische afstand. De Nederlandse loopt in het Turkse Alanya na een machtige eindsprint naar de gouden medaille in een tijd van 1 uur en 55.43 minuten.
    • 30 juni » De politie in de Senegalese hoofdstad Dakar pakt voormalig dictator van Tsjaad, Hissène Habré, op.
    • 1 juli » Kroatië wordt lid van de Europese Unie.
    • 19 november » Oprichting van de Amerikaanse voetbalclub Orlando City SC.
  • De temperatuur op 14 oktober 2013 lag tussen 8,9 °C en 11,2 °C en was gemiddeld 10,1 °C. Er was 7,5 mm neerslag gedurende 8,2 uur. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Beatrix (Huis van Oranje-Nassau) was van 30 april 1980 tot 30 april 2013 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van maandag 5 november 2012 tot donderdag 26 oktober 2017 was er in Nederland het kabinet Rutte II met als eerste minister Mark Rutte (VVD).
  • In het jaar 2013: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 16,8 miljoen inwoners.
    • 2 februari » De Belgische veldrijder Sven Nys wordt in het Amerikaanse Louisville voor de tweede maal wereldkampioen. Bij de vrouwen wordt de Nederlandse Marianne Vos voor de zesde maal wereldkampioene.
    • 7 mei » Bij een uitbarsting van de Mayon, een van de actiefste vulkanen op de Filipijnen, komen vier buitenlandse bergbeklimmers en hun Filipijnse gids om het leven.
    • 10 mei » De grootste platinaproducent ter wereld, Anglo American Platinum (Amplats), is van plan zesduizend banen te schrappen bij zijn mijnen in Zuid-Afrika.
    • 23 augustus » Duizenden mensen komen af op de bijzetting van Florin Cioaba, de Koning der Zigeuners die de Roma-gemeenschap in Roemenië leidde.
    • 29 september » Drugshandelaars in Bolivia gooien meer dan een miljoen dollar als betaling voor verdovende middelen uit een vliegtuig, zo'n 100 kilometer ten oosten van Santa Cruz de la Sierra.
    • 27 oktober » Tokyo Sexwale, een Zuid-Afrikaans zakenman en voormalig politicus, wordt op John F. Kennedy International Airport in New York gearresteerd omdat zijn naam op een lijst met terreurverdachten staat. Zijn naam was op die lijst gekomen toen hij lid was van de anti-apartheidsbeweging.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Hölscher


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Pauline Berens Wesuwe, "Bevolkingsreconstructie Wesuwe + Nakomelingen + Rechtstreekse Voorouders", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/ofb-wesuwe/I21084.php : benaderd 11 maart 2026), "Maria Gesina Hölscher (1915-2013)".