Bevolkingsreconstructie Wesuwe + Nakomelingen + Rechtstreekse Voorouders » Johann Heinrich - Johann Wilken (1866-1917)

Persoonlijke gegevens Johann Heinrich - Johann Wilken 


Gezin van Johann Heinrich - Johann Wilken

Hij is getrouwd met Maria Anna - Anna Suelmann.

Zij zijn getrouwd op 4 juli 1893 te Wesuwe, Haren (Ems), Landkreis Emsland, Lower Saxony, Germany, hij was toen 26 jaar oud.Bron 5

Getuige: Wilken Hermann B.andwarter? zu Lingen Sulmann Mar. Catharina Haustochter zu Lindloh

Kind(eren):

  1. Maria Angela Wilken  1894-????
  2. Joseph Wilken  1896-????

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Johann Heinrich - Johann Wilken?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Johann Heinrich - Johann Wilken

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Johann Heinrich - Johann Wilken


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen


  1. https://data.matricula-online.eu/de/deutschland/osnabrueck Johan Bernard (Broer) Berens https://fjmblom.home.xs4all.nl/ https://data.matricula-online.eu/de/deutschland/osnabrueck/wesuwe-haren-st-clemens/D1_105_2/?pg=83 https://data.matricula-online.eu/de/deutschland/osnabrueck/wesuwe-haren-st-clemens/D1_105_2/?pg=83
    Pauline Berens: Genealogienetwerk zus Greetje Berens voorheen EemslandBoekweitBoerenImmigratie
    https://www.genealogieonline.nl/the-dutch-connection/I16187.php
    ouders: Wilken Joseph, # nr naam-vader naam-moeder beroep-ouders woonplaats-ouders geslacht naam-kind geboortedatum doopdatum opmerkingen
    Fierdag Angela Ackersleüte zu Altharen
    kind: Johann Henrich

    58 Wilken Joseph Fierdag Angela Ackersleute Altenharen M Johann Henrich 18660724 18660726
  2. Matricula Duitse kerkboeken onlineMatricula Duitse kerkboeken online Wesuwe St. Clemens
  3. https://data.matricula-online.eu/de/deutschland/osnabrueck https://data.matricula-online.eu/de/deutschland/osnabrueck/meppen-st-vitus/0040/?pg=22 https://data.matricula-online.eu/de/deutschland/osnabrueck/twist-st-georg/0011/?pg=16
    ouders: Josef Wilken Kolonist, Maria Angela Vierdag/Fierdag
  4. https://data.matricula-online.eu/de/deutschland/osnabrueck/meppen-st-vitus/0040/?pg=22 https://data.matricula-online.eu/de/deutschland/osnabrueck/twist-st-georg/0011/?pg=16
  5. https://data.matricula-online.eu/de/deutschland/osnabrueck
    https://data.matricula-online.eu/de/deutschland/osnabrueck/wesuwe-haren-st-clemens/D2_210_2/?pg=37 Johan Bernard (Broer) Berens
    https://fjmblom.home.xs4all.nl/collectie_broer_berens/collectie_broer_berens387.html
    https://data.matricula-online.eu/en/deutschland/osnabrueck/rutenbrock-haren-st-maximilian/D2_207/?pg=46
    Wilken Johann Heinrich Haussohn 18660724 Altharen Wilken Josef Eigener Fierdag Angela zu Altharen Sulmann Maria Anna Haustochter 18661215 Lindloh Sulmann Josef Colonist Tholen Anna Helena zu Lindloh Altharen 18930703

    Rütenbrock: von den Herr Pastor Völker zu Wesuwe entlassen

    15 Wilken Johann Heinrich Haussohn 18660724 Altharen Wilken Joseph Fierdag Angela Eigener Sulmann Maria Anna Haustochter 18661215 Lindloh Sulmann Joseph Tholen Anna Helena Colonisten Altharen 18930704

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 24 juli 1866 lag rond de 15,1 °C. Er was 1 mm neerslag. De winddruk was 2.5 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 84%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 februari 1862 tot 10 februari 1866 was er in Nederland het kabinet Thorbecke II met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • Van 10 februari 1866 tot 1 juni 1866 was er in Nederland het kabinet Fransen van de Putte met als eerste minister I.D. Fransen van de Putte (liberaal).
  • Van 1 juni 1866 tot 4 juni 1868 was er in Nederland het kabinet Van Zuijlen van Nijevelt - Heemskerk met als eerste ministers Mr. J.P.J.A. graaf Van Zuijlen van Nijevelt (AR) en Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • In het jaar 1866: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 27 januari » De opera Zaide van componist W.A. Mozart gaat in première in Frankfurt.
    • 25 juli » Verheffing van het Bisdom Algiers tot aartsbisdom en oprichting van de bisdommen Oran en Constantine in Algerije.
    • 1 augustus » België tekent als negende Westers land een Vriendschaps- en handelsverdrag met het Japanse shogunaat.
    • 23 augustus » Verdrag van Praag waarbij de Duitse Bond wordt ontbonden, en Sleeswijk-Holstein, Hannover, Hessen-Kassel, Nassau en Frankfurt door Pruisen worden geannexeerd.
    • 31 oktober » Begin graven vaargeul voor de Nieuwe Waterweg.
    • 31 oktober » Première van Jacques Offenbachs 'Pariser Leben'.
  • De temperatuur op 26 juli 1866 lag rond de 17,9 °C. Er was 0.2 mm neerslag. De winddruk was 6.5 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-noord-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 64%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 februari 1862 tot 10 februari 1866 was er in Nederland het kabinet Thorbecke II met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • Van 10 februari 1866 tot 1 juni 1866 was er in Nederland het kabinet Fransen van de Putte met als eerste minister I.D. Fransen van de Putte (liberaal).
  • Van 1 juni 1866 tot 4 juni 1868 was er in Nederland het kabinet Van Zuijlen van Nijevelt - Heemskerk met als eerste ministers Mr. J.P.J.A. graaf Van Zuijlen van Nijevelt (AR) en Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • In het jaar 1866: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 26 maart » Carol I van Roemenië wordt verkozen tot domnitor (vorst) van Roemenië.
    • 31 maart » De Spaanse marine bombardeert de haven van Valparaíso in Chili.
    • 1 augustus » België tekent als negende Westers land een Vriendschaps- en handelsverdrag met het Japanse shogunaat.
    • 23 augustus » Verdrag van Praag waarbij de Duitse Bond wordt ontbonden, en Sleeswijk-Holstein, Hannover, Hessen-Kassel, Nassau en Frankfurt door Pruisen worden geannexeerd.
    • 31 oktober » Begin graven vaargeul voor de Nieuwe Waterweg.
    • 12 december » Een ondergrondse mijnexplosie in Barnsley, Engeland zorgt voor veel doden.
  • De temperatuur op 4 juli 1893 lag rond de 18,1 °C. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 78%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 21 augustus 1891 tot 9 mei 1894 was er in Nederland het kabinet Van Tienhoven met als eerste minister Mr. G. van Tienhoven (unie-liberaal).
  • In het jaar 1893: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 4 maart » Grover Cleveland (zelfde als hierboven) wordt beëdigd als 24e president van de Verenigde Staten
    • 15 april » Oprichting van de Christene Volkspartij.
    • 12 juni » Paus Leo XIII creëert vijf nieuwe kardinalen, onder wie de Italiaanse bisschop van Mantua Giuseppe Sarto.
    • 25 juli » Opening van het Kanaal van Korinthe.
    • 19 september » De vrouwen in Nieuw-Zeeland krijgen stemrecht.
    • 23 december » Eerste opvoering van de Duitse opera Hänsel und Gretel.
  • De temperatuur op 3 februari 1917 lag tussen -15,2 °C en -5,7 °C en was gemiddeld -11,1 °C. Er was 1,7 uur zonneschijn (19%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • In het jaar 1917: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,5 miljoen inwoners.
    • 25 januari » De Maagdeneilanden (Deens-West-Indië) worden voor 25 miljoen dollar aan de Verenigde Staten verkocht.
    • 9 april » Canadezen veroveren Vimy Ridge tijdens een offensief bij Arras.
    • 15 april » Eerste uitgave van het tijdschrift Forbes ligt in de kiosk.
    • 7 juni » Nieuw-Zeelandse troepen vallen de beruchte "Messines Ridge" bij de Belgische plaats Wijtschate aan; de aanval duurt tot de 17de.
    • 14 september » Na de revolutie in februari van 1917 wordt de republiek in Rusland uitgeroepen.
    • 8 december » De Turken, onder bevel van Erich von Falkenhayn, plannen een aanval op de Britse linies van Edmund Allenby. De Slag om Jeruzalem is begonnen.
  • De temperatuur op 6 februari 1917 lag tussen -13,9 °C en -3,0 °C en was gemiddeld -9,0 °C. Er was 7,8 uur zonneschijn (83%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • In het jaar 1917: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,5 miljoen inwoners.
    • 17 januari » De Verenigde Staten kopen de Maagdeneilanden van Denemarken voor $25 miljoen.
    • 28 januari » Het Amerikaanse leger staakt de zoektocht naar Pancho Villa.
    • 5 februari » De Mexicaanse grondwet treedt in werking.
    • 15 april » Eerste uitgave van het tijdschrift Forbes ligt in de kiosk.
    • 15 mei » Troonsafstand van Nicolaas II van Rusland namens hem en zijn zoon Aleksej.
    • 14 oktober » Het Uruguayaans voetbalelftal wint ook de tweede editie van de Copa América. In de slotwedstrijd wordt naaste concurrent Argentinië met 1-0 verslagen.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Wilken

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Wilken.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Wilken.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Wilken (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Pauline Berens Wesuwe, "Bevolkingsreconstructie Wesuwe + Nakomelingen + Rechtstreekse Voorouders", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/ofb-wesuwe/I16187.php : benaderd 15 januari 2026), "Johann Heinrich - Johann Wilken (1866-1917)".